Erkek Ve Kadın Vücudundaki En Hassas Noktalar

Erkek Ve Kadın Vücudundaki En Hassas Noktalar

Tıp literatürüne göre erojen bölge, dokunulduğunda cinsel istek uyandıran vücut noktaları olarak tanımlanır. İşte kadın ve erkek vücudundaki en hassas noktalar…

Birincil hassas noktalar

Bu noktalar harekete geçirildiği zaman orgazm yaşanır. Kadınların en hassas noktaları klitoris ve vajinadır. Klitorise yuvarlak hareketlerle dokunulduğu zaman orgazm yaşanabilir. Vajinada bulunan en hassas nokta ise G noktasıdır. Erkeklerde en hassas nokta ise penisin üzeridir.

İkincil hassas noktalar

Bu bölgelere dokunulduğu zaman birincil hassas noktalar da harekete geçer fakat orgazm olmak için bu noktaların uyarılması lazım değildir. Kadınlarda kalça, kasıklar, vajinanın girişi , dış dudaklar, iç dudaklar ve göğüs uçları ikinci hassas noktalardır. Erkeklerde ise ikinci hassas noktalar kalçalar ve uyluklardır.

Potansiyel hassas noktalar

Bu noktalar ise birincil noktaları harekete geçirebilir, ereksiyon ve vajinanın ilişki için hazır duruma getirilmesini sağlayabilir. Bu erojen bölgeler her insanda farklılık gösterir. Teoride erojen bölgeler herkeste aynıdır. Ancak her bölge her insanda aynı etkiyi yaratmayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ