Erkekleri Baştan Çıkardığını Bilmediğiniz 10 Şey

Erkekleri Baştan Çıkardığını Bilmediğiniz 10 Şey

1. En Etkili Moku

Erkeklerin akıllarını başlarından almak için 2 adet koku var : balkabağı ve lavanta. Yani Chicagolu araştırmacıların yapmış olduğu incelemeler bu sonucu veriyor. Bu iki besinin kokusu erkek de cinsel uyarılmaya sebep oluyor ve ilgili kısımlara kan akışını hızlandırıyor.

2. Korkunun Gücü Adına!

Korku ve endişenin erkeklerde cinsel isteği yükselttiği kaydedildi. Erkeklerin korktuğu zamanlarda daha seksi davranmaya eğimli olduğu söyleniyor.

3. Kırmızı Elbise Şart

Yapılan bir araştırmada erkek deneklerden kadınları farklı kıyafetler giydiklerinde puanlamaları isteniyor ve kırmızı kıyafet giyen bayan resimlerinin daha yüksek puanlar aldığı kaydediliyor. Biyologların yapmış olduğu açıklamaya göre ise kadınların yüzlerinin kızarması ovulasyon işaretidir ve erkekler kadınların en doğurgan zamanda olduğunu içgüdüsel olarak anlarlar.

4. Kollar Bacaklardan Daha Seksiymiş

Avustralyalı bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmaya göre erkeklerin uzun bacaklardan çok uzun ve şekilli kolları olan bayanları daha seksi gördüğü ortaya çıkarıldı. Uzun kolu olan kadınların kadınların daha ince ve zarif göründüğü kaydedilmiş.

5. Takım İç Çamaşırı Çok Etkili

Erkekler alt-üst takım olan iç çamaşırlarına karşı daha farklı bir ilgi besliyor. Takım iç çamaşırı giymiş bayanların daha zevkli ve seksi olduğunu düşünüyorlar.

6. Kıvrımlı Hatlar

İnce olmak her bayanın vazgeçilmez isteğidir. Fakat erkekler çok fazla ince vücudu beğenmiyor. Kıvrımlı hatları ve özelliklede kalçaları daha seksi buluyor. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre kıvrımlı kalçalar bedendeki omega-3 yağ asidinin doğru oranda bulunduğunu gösteriyor. Bu yağ asitleri ise hamilelik zamanında fetüsün beyin gelişimi için fazlaca mühim. Erkeklerin kıvrımlı hatları bulunan bayanlardan hoşlanmalarının içgüdüsel olarak daha fazla doğurgan bayanları seçmeye meyilli olmalarından kaynaklandığı düşünülüyor.

7. Etrafında Dolaşın

Avcı bir ruh yapısına sahip olsalar da erkekler devamlı göz kontağı yaşamaktan ve hoşlandıkları kadını çevrelerinde görmekten tahrik oluyorlar.

8. Benzer Yüz Hatları Çekici Geliyor

Her erkeğin düşlerinde bir kadın figürü kesinlikle vardır. Fakat yapılan araştırmalar ve bir kısım teorilere göre erkekler kendilerine benzeyen fiziksel ve ruhsal niteliklere sahip bayanları daha çekici buluyor. Bunun sebebi olarak da güvende hissetme gereksinimi gösteriliyor.

9. Kahkahalar İşe Yarıyor

Sevimli gülümsemeler erkeğe mutlaka tatlı gelebilir fakat kahkaha kesinlikle baştan çıkarıcı bir etkiye sahiptir. Yüksek sesle atılan kahkahalar erkekleri tahrik ediyor. Kahkahaların erkeklere yapılan seks sırasında çıkarılan inlemeleri çağrıştırdığı düşünülüyor.

10. Seks Oyuncakları Çekici Geliyor

Bayanlar oyuncakları kendilerine saklama meyilindedir. Bunları gizli tutmak gerektiğine inanırlar. Fakat erkeklerin bu şekil oyunları gördüğü zaman eşlerini daha seksi buldukları söylenmektedir.

Erkekleri Baştan Çıkardığını Bilmediğiniz 10 Şey
Lütfen Yazımızı Oylayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ