Muz ile Diş Beyazlatma

Muz ile Diş Beyazlatma

Dişlerin sararmasını yok ederek beyazlatmak için Muz ile diş temizliğini deneyebilirsiniz…

Birçok insanın ortak problemi bir türlü beyazlatılamayan dişlerdir. Siz de dişlerinizi bir türlü beyazlatamıyorsanız siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız bu yazı tam size göre. Hem vücudunuza vitamin kazandırıp hem de dişlerinizi beyazlatmak oldukça kolay. Muz, pek çok vitamin ve minerali bünyesinde barındırmaktadır. Diğer yandan içeriğinde kimyasal madde bulundurmadığı için dişlerinizi beyazlatırken aynı zamanda dişleriniz güçlendirebilirsiniz.

 

Muz ile nasıl diş nasıl beyazlatılır?

İlk olarak; muzdaki potasyum oranı fazla olduğundan kullanacağınız muzun olgun olmasına özen gösteriniz.

Bir parça muzu kabuğundan ayırarak diş fırçalar gibi yaklaşık üç dakika boyunca dişlerinize sürtün. Bunu yaparak muzun içeriğinde bulunan vitaminlerin dişlerinizi zaman geçtikçe beyazlatmasını sağlayacaksınız.

Muz ile diş beyazlatma için yapacağınız bu işlemi günde bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Eğer beyazlatma işlemini hızlandırmak isterseniz günde iki defada uygulayabilirsiniz. Bu işleme dişlerinizin üzerinde bulunan lekeler kaybolana kadar devam etmelisiniz. Zaman geçtikçe çirkin bir görüntü oluşturan bu lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir süre sonra ise sağlıklı beyaz dişlere sahip olacaksınız.

Diş sağlığı insan vücudunda dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Diş sağlığı kaybedildikten sonra yapılacak diş bakımları önemini yitirecektir. Bu yüzden diş sağlığını kaybetmeden dişlere yapılacak bakım oldukça önemledir.

Bu Yazıya Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ