30 Dakikada Bikini Giymenizi Sağlayan Egzersizler

Sıcak yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde vücudunuzu bikini giymeye hazır halde görmüyorsanız tatil gelmeden her gün yalnızca 30 dakika ayırın.

Bikini giydiğiniz zaman kendinizi formda ve güvende hissetmenizi sağlayacak 6 egzersizin hareketini paylaşıyoruz.
Yaz ayında bikini giyip aynı zamanda kendinizi mutlu ve rahat hissetmek istiyorsanız 6 egzersiz hareketine günde sadece 30 dakikanızı ayırmanız yeterli.
Kalça ve bacaklarınız sıkı karnınız içeride, kollarınız iyi gözüksün istiyorsanız aşağıdaki egzersizler tam size göre.

1. Bacak ve kalçalar için; Ellerinizi kalça kemiklerinizin üzerine koyun. Önce bir adımla sağa doğru yavaşça zıplayın, daha sonra sola. Ve gittikçe hızlanın… Ortada bir su birikintisi olduğunu varsayarak, zıplamaya devam edin (Toplamda 30 yeniden, 2 set yapmalısınız).

 

2. Bacak ve kalçalar için; bacakları omuz genişliğinde açın, ellerinizi omuz hizasında öne doğru uzatarak birleştirin. Nefes alırken aşağıya doğru çökün, nefes verirken yukarı doğru kalkın (Squat hareketini 15 yeniden, 2 set yapmalısınız).

 

3. Bacak ve kalçalar için; dizlerinizin üzerine gelin, sonrasında ellerinizi omuz hizasında yere koyun. Kedi pozisyonunda uygulayacağımız bu hareket ile kalçalarınızın yandığını hissedeceksiniz. Tek bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve 30 yeniden bacağınızı yukarıya doğru durmadan ittirin. Hemen sonrasında, diğer bacak içinde benzerini uygulayın (2 set yapmalısınız).

 

4. Karın kkatiyenrı için; Sırt üstü uzanın, ellerinizi kalçanızın altına doğru yerleştirin. Nefes alırken, bacaklarınızı aşağıya doğru indirin, nefes verirken 90 dereceye kadar kaldırın. 10 yeniden bitene kadar ayaklarınız yer ile temas etmemelidir. Hareketi uygularken belinizde bir ağrı hissediyorsanız, dizlerinizi bükebilirsiniz (2 set yapmalısınız).

 

5. Karın kkatiyenrı için; sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi bükerek, bacaklarınızı masa pozisyonunda yukarıya kaldırın. Ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Nefes verirken üst bedeninuzu yukarıya kaldırın. Mekik hareketi süresince karın kkatiyenrınızı iyice sıkıştırın (20 yeniden, 2 set yapmalısınız).

 

6. Kollar için; ellerinize 1’er kiloluk dambıl ya da su şişesi alın. Kollarınızı önce yanlara, sonra öne doğru kaldırın (Bu kol çalışmasını, 15 yeniden, 2 set uygulayabilirsiniz).