Aç Karına Su İçmenin Faydaları Sizi Şaşırtacak

Japonların uyanır uyanmaz ilk iş olarak su içtiklerini biliyor muydunuz? Tarihi çok eskilere dayanan Japon Su Terapisi pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Su içmenin yararları üzerine yapılan ve literatüre geçen araştırma sayısıda her geçen gün artmaktadır. Japon Su Terapisi kabızlık, ishal, göz hastalıkları, hemoroid, gastrit, diyabet, hiper tansiyon, astım, bronşit, tüberküloz, kalp problemleri, epilepsi, kulak burun boğaz rahatsızlıkları, artirit, kanser, adet düzensizlikleri, böbrek ve idrar yolları hastalıkları gibi oldukça önemli ve yaygın rahatsızlıkla mücadelede kullanılan doğal bir yöntemdir.

Aç-karına-su-içmenin-faydaları-sizi-şaşırtacak
Boş mideyle su içmeye dayaylı olan Japon Su Terapisi sabah ilk işiniz olmalıdır.
Dişinizi fırçalamadan evvel 640 ml (ortalama 4 su bardağı) su içiniz.
Suyun florid içermemesine özen gözteriniz.
Dişinizi fırçalayıp ağzınızı temizledikten sonra 45 dakika süresince hiçbir şey tüketmeyin.
Her zaman olduğu gibi kahvaltınızı yapın.
Kahvaltı yaptıktan sonra 2 saat süresince hiçbir şey tüketmeyin.
Orijinal Japon geleneklerine göre içilecek su hafif sıcak olmalıdır, ne soğuk ne de oda sıcaklığında olmamalıdır. Uzak doğuda yaşayanlar yemek sırasında kesinlikle soğuk su tüketmezler. Sıcak su yerine sıcak çay önerilir.
Boş Mideyle Su İçme İşlemini Ne Kadar Zaman Yapmalısınız?
Japon Su Terapisinde boş mide ile su içme işlemini düzenli olarak yapmanız önerilmektedir. Ancak aşağıda belirtilen rahatsızlıklar için belirli zamanlar verilmiştir:
Hipertansiyon 30 gün
Diabet – 30 gün
Gastrit – 10 gün
Kabızlık – 10 gün
Tüberküloz – 90 gün
Kanser – 180 gün
Not: Bu makale, bilgi vermek amaçlı yazılmıştır. Bir rahatsızlığı doğrudan tedavi edici mahiyeti bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlık probleminizde, bir ilaç, tedavi ya da desteğe başvurmadan önce hekiminize danışmanız önerilir.