Acısız Ağda Yapma Yöntemleri

Hanımların en büyük sorunu olan ağda ağrıları ve acısı, bundan sonra tarih oluyor! Sizlere bu makale ile acısız ağda yapma yöntemlerini yazacağız.

Hanımlar ayda ortalama 1 kez bile olsa ağda yaparlar ve tüylerinden kesin olarak kurtulmak isterler. Ağda, acılı bir ağda şekli olduğundan ötürü de hanımlar kısmen bu acılardan kurtulmak adına çeşitli yöntemler denerler.

1. Ağdayı Soğuk Ortamda Yapın!

Sıcak bir ortamda yapılan ağda, hanımlar adına büyük bir risk faktörü oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü de ağdayı soğuk veya klimalı bir yerde yapmak ağrınızı kısmen de olsa hafifletecektir. Sıcak olan ortam, ağdanın acısını arttırdığı gibi yanmalar ve sıcak vurması ile birlikte yanık ağrısına sebep olabilir. Birçok hekim de, ağdadan sonra buzla masaj yapılmasını önermektedir. Böylelikle acı azalacağı gibi, sizler için de bir nebze de olsa ağrıyı dindirmek söz konusu olmaktadır.

2. Uyuşturan Kremler Tercih Edilebilir!

Vücudun çeşitli kısımlarına sürülen bu kremler ile birlikte bir uyuşma oluşacağı gibi, ağda acısını da sinek ısırığı gibi duymak mümkün olabilir. Bu tür kremler genelde 30 – 50 TL arasında satıldığından dolayı hanımlar bu acıları çekmeyi daha doğru bulmaktadır. Ama vücudu uyuşturarak ağda acısından kurtulmak mümkündür!

3. Ilık ağda değil, sir ağda kullanın!

Hanımlar çoğunlukla ılık ağda kullanırlar. Bu da karışımındaki şeker ve yapışkan maddelerin çok olması sebebiyle ağrınızı şiddetlendirebilir. Sir ağda ile bununla baş etmek mümkündür. Bu nedenden ötürü de hekimler sir ağda yada tozlu ağda kullanarak ağrılardan kurtulmanızı önermektedir.

Yukarı da yazdığımız 3 yöntemden herhangi birini kullanarak ağda ağrılarınızı tarihe gömebilirsiniz.