Açlık Otu ile Doğal Zayıflama

Açlık Otu bitkisi bir şifa deposu olarak bağırsakları çalıştırarak vücudun etkili bir şekilde zayıflamasını sağlıyor.
Kilo problemi tüm dünyada bir çok insanın ve özellikle de hanımların büyük sorunu haline gelmiştir. Zayıflama adına bir çok yolu deneyip zayıflayamayan kişiler, zayıflama için en mucizevi sonuçları şifalı bitkilerin verdiklerini görmektedirler. Açlık otu diğer adıyla devegözü yada halk arasında bilinen adıyla aşrık otu da zayıflamada en etkili sonuçları veren bitkiler arasındadır. Asıl itibariyle Afrika kökenli olan bu bitkinin bilinen en önemli özelliği bağırsakları daha hızlı çalıştırarak normalden daha fazla tuvalete çıkmayı sağlamasıdır.

 

Bağırsak Çalıştıran Bitki Açlık Otu Nasıl Tüketilir?

Açlık otu 2 şekilde tüketilebilmektedir.
Malzemeler
10-12 yaprak açlık otu
1 cezve su
Açlık otunu kullanırken uygulayacağınız her iki yöntemde de açlık otunu demleyerek hazırlayacağınız çayı yatmadan evvel ve 12 saat sonra içilmesi gerekmektedir. Birinci uygulayacağınız yöntemde 10 ile 12 yaprak açlık otunu bir cezve suda 3 ile 4 dakika arası kaynatarak içiniz. İkinci uygulamada ise aynı şekilde 1 cezve suyun içerisine 10 ile 12 yaprak açlık otu eklenerek 7 ile 8 dakika bekletildikten sonra tüketilmelidir.

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

Vücutta oluşan yağları çözer ve yeniden yağ oluşmasını engeller
Tokluk hissi vererek kilo vermeye oldukça faydalı olur.
Mide hastalıklarına iyi gelir.
Metabolizmayı hızlandırarak kabızlık probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Açlık otu doğal müshil ilacı olarak da bilinen bir bitkidir.
Tansiyonu düzenleyici faydası bulunmaktadır. Bilhassa yüksek tansiyonu olan hastalara önerilmektedir.
Böbrek kumu döken insanlar için dökmeyi kolaylaştırıcı faydası bulunan bir bitkidir.
Bağırsak parazitlerini önleyici faydası bulunmaktadır.

 

Açlık Otunun Zararı Var Mı?

Açlık otunun bazı rahatsızlıklarda ishale yol açtığı bilinmektedir. Bu güne kadar bilinen herhangi bir yan etkisi mevcut değildir. Fakat metabolizmayı ve bağırsakları çok hızlı çalıştırması sebebiyle fazla tüketilmemesi gerekmektedir. İshal olmak istemeyen kişilerin bu otu çok fazla tüketmemesi ve tüketirken de oldukça dikkatli olması tavsiye edilmektedir.
Hazırlayacağınız açlık otu çayı sayesinde hiç bir kimyasal maddeye maruz kalmadan baştan sona doğal yöntemlerle kilo verebilir ve zayıflayabilirsiniz. Açlık otunun kilo vermenin yanında bir çok faydası olduğu da unutulmamalıdır.

Açlık Otunu Nereden bulabilirim?

Açlık otunu aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Halk arasında devegözü ve aşrık otu olarak da bilindiğiniden satın alırken yada ararken bu isimlerle de bulmayı unutmayalım.