Ağdadan Sonraki Yanma ve Kızarıklığın Çözümü

Ağdadan Sonraki Yanma ve Kızarıklığın Çözümü

Ağda yapılırken cilde uygulanan sert baskılar sonucunda hassas olan ciltlerde ağda sonrası yanma, kırmızı noktalar ve kızarıklık oluşması gibi durumlarla karşılaşılır. Kadınların hiç hoşlanmadığı durumlardan biri olan bu gibi haller ciltte sıkıntı yaratmasının yanı sıra görüntü olarak da can sıkıcıdır. Yüzümüzde, bacaklarda ve genital bölgede bulunan sivilceler de ağda sonrasında daha da arar.

Ağdadan Sonra Sivilcelerin Oluşma Sebepleri Şöyle Sıralanabilir:

Ağda sırasındaki sert baskı cildi tahriş ettiğinden dolayı sivilceler, kızarıklıklar oluşur ve ciltte belirli bir süre yanma olur.

Ağda sırasında cilt normalden daha fazla terlediği için gözenekler tıkanır. Bu durumda da cildin altında bakteriler oluşur. Sivilcelerin bir başka sebebi de budur. Bu durumla karşılaşmamak için ağdadan hemen sonra ağda yapılan bölgeyi bol su ile iyice yıkamalıyız

Ağda içeriğinde kimyasal maddeler olmasından dolayı ciltte zararlara yol açar. Bu durum da sivilce oluşumunu tetikler.

Ağdadan hemen sonra dar giysiler giymek de o bölgeyi havasız bırakıp tahriş edeceğinden sivilce oluşumuna yol açar.

Ağdadan sonra ağda yapılan bölgede meydana gelen sivilceler ellenmediği takdirde kısa sürede kendiliğinden geçer. Ancak kaşınan, kızaran ve sivilce olan bölgeyi kaşırsak, tahriş edersek, yolarsak geçmesi uzun sürer. Geçse bile iz kalma ihtimali yüksektir. Bu yüzden de ağda yapıldıktan sonra cildin temiz tutulması esastır. Cildimize sürdüğümüz krem benzeri malzemelerin de doğal olması gerekmektedir. Cildin yıkandıktan sonra iyice kurulanması, nemli bırakılmaması da önem taşır. Eğer ağdadan sonra duş alınacaksa en az 2 saat beklenmelidir.

Herkesin cilt yapısının değişik olduğu bilinen bir gerçektir. Bu yüzden ağda sonrasında bazı cilt tiplerinde problem oluşması da çok normaldir. Karşılaşılan bu problemler cildin temiz tutulması ve sorunlu bölgeyi kaşımamak gibi basit yöntemlerle aşılabilir. Tahriş olan bölgeye buz ile masaj yapmak da fayda sağlayabilir. Ancak ağda sonrasında kıl dönmeleri de olmaktadır. Bu sorunun çözümü için de doğal cilt maskeleri deneyebilirsiniz.

Ağda sonrasında cildinizdeki kızarıklık, sivilce ve yanma hissinin bir an önce geçmesini istiyorsanız aşağıdaki maskelerden yararlanabilirsiniz.

√Bikini Bölgesine Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ağda sonrası kızarma nasıl geçer

Aspirin ile Yapılan Maske

5 tane Aspirin’i, 1,5 su bardağı kaynamış suda karıştırarak iyice eritiyoruz. Bir sprey şişesine koyarak ağdadan tahriş olan bölgeye sıkıyoruz. Bu kür ağda yapılmadığı zamanlarda da haftada 1 kez uygulandığında cildinizi korur, canlandırır, pürüzsüzleştirir ve cilt renginizin açılmasını sağlar. Cildinizde 3 saate yakın bir süre kaldıktan sonra durulayabilirsiniz.

√Acısız Ağda Yapma Yöntemleri

ağda sonrası kızarma tedavileri

 Karbonat ile Yapılan Maske:

1 yemek kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp, ağdadan tahriş olan cildimize sürüyoruz. 10 dakika kadar beklettikten sonra iyice yıkıyoruz. Bu kür ciltte oluşan kızarklk ve tahrişlere iyi gelmektedir.

√Patates Suyu Maskesi İle Cilt Ve Yüz Bakımı

genital ağda

Limon ve Şekerle Yapılan Peeling Maskesi:

4 yemek kaşığı şeker ve yarım çay bardağı limon suyunu şeker çok erimeyecek şekilde karıştırıyoruz. Peeling etkisi yapacak olan bu karışımı cildimize masaj yaparak iyice yediriyoruz. Yarım sat kadar bekledikten sonra yıkayabiliriz. Bu kür ağda sonrası problemlere iyi geldiği gibi ağda yapılmayan zamanlarda da kullanılabilir. Ölü derinin atılmasına ve kızarıklıkların geçmesine yaramaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status