Akciğerleri Temizleyen Bitkiler Neler

Akciğerleri Temizleyen Bitkiler Neler

Akciğerleri Temizleyen 6 Şifalı Bitki

Akciğerlerimiz kanın tüm vücudumuza temiz oksijen dağıtımını sağlayan hayati bir organımızdır. Ve bu kadar büyük bir öneme sahip bu organımızı sigara, toz ve kirli hava ile yavaş yavaş zehirliyoruz. Hayatın sürdürülebilmesi ve sağlımız için oldukça önemli olan akciğerlerimizi koruyan gıdalar mevcuttur.

İşte, akciğerleri temizleyen bitkiler;

» Zencefil:

Zencefilin kuvvetli bir antioksidan özelliği bulunmakta ve akciğerlerimizi temizlemektedir. Bazı toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yaramaktadır. Zencefili direk olarak yâda zencefil çayı şeklinde tüketmek akciğerlerimiz için oldukça sağlıklıdır.

» Sarımsak:

Kuvvetli bir antioksidan olan sarımsak, içeriğinde bulunan alisin kimyasalı sayesinde akciğerleri temizlemektedir.

» Okaliptüs:

Okaliptüs içeriğinde yağlar barındırır ve doğal bir antibiyotiktir. Okaliptüs içeriğinde bulunan bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına karşı faydalıdır, kan basıncını arttırarak kanın artmasını sağlamaktadır. Bu yağlar öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde kullanılmaktadır. Bronşit ve sinüzite için taze okaliptüs çayı kullanılmaktadır. Ayrıca okaliptüs buharını solumak öksürük ve bronşite karşı faydalıdır.

» Ekinezya:

Bu bitki öksürük ve soğuk algınlığına karşı tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Ekinezya kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

» Keçiboynuzu:

Keçiboynuzu özellikle sigara içenler için oldukça faydalı bir bitkidir. Bir litre su içerisinde 5 adet keçiboynuzu kaynatılır ve aç karna tüketilirse sigaranın verdiği zararı gidermeye faydalı olmaktadır.

» Ebegümeci:

Akciğerler üzerinde sigaranın etkilerini azaltmaya yarayan diğer bir bitkide ebegümecidir. Bir miktar ebegümecini suda bir müddet kaynattıktan 5 – 6 saat sonra aç karnına içilirse sigaranın akciğerler üzerinde bıraktığı etkiyi yavaşlatmaktadır. Tüm bunların haricinde bu bitki balgam sökmenize faydalıdır ve akciğer kanserini engellemektedir.

Sağlıcakla Kalınız…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status