Alkali Su Nasıl Yapılır?

Vücudumuz tüm insanların en değerli varlığıdır. Vücudumuzun tam olarak sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için bir takım standart kuralları vardır. En önemli standart değerlerimizden biri Ph değerimizdir. Bağışıklığımızı canlı tutacak olan ph değerimizin 7,4 civarında olması lazımdır.

 

Alınan gıda maddelerinin alkali olması ve bununla birlikte alkali su ile vücudun takviye edilmesi gerekebilir. Hücrelerimizin kendini yenilemesi, daha kolay kilo verebilmek, daha sağlıklı olmak, enerjik olmak ve formda kalabilmek adına alkali suya ihtiyacımız vardır.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Sularda kalitesini anlamak için yüzey gerilimine bakmak gerekir. Alkali su ile isimlendirilecek olan sular yüzey gerilimi bakımından az olan sulardır. Çok iyi emilebilme özelliği sayesinde vücutta ihtiyaç duyulan hücrelere çok daha basit olarak ulaşacak ve büyük yarar sağlayacaktır.

Alkali su kullanmaya başlayan insanların su içme hevesinin daha çok olacağı gözlemlenecektir. Bilhassa suyu çok az içen ve su içmekten zevk almadığı için diyet listelerine suyu eklemeyen insanlar alkali su içerek su içme eğilimine yeni bir sayfa açarlar.

İnsanların cilt derisi çok daha parlak olur ve pürüzsüz bir ten yapısı deriyi büyüleyici yapar. Alkali su alan hücreler gerçek doyum noktası yakalar ve emilim daha sağlıklı olur. Kuru cilt yapısı olan kişiler kısa sürede aradaki farkı görebilecektir. Yaşlanmanız gecikecek ve yaşam tarzınız bu doğrultuda değişikliğe uğratıldığı için zinde bir hayat, rahatsızlıklara karşı daha dirençli bir bedene sahip olunacaktır.

Asitler Vücudumuza Zarar Veriyor

Asidik elementler hücre şeklini bozguna uğratmaktadırlar. Zamanımızda birçok rahatsızlık bu konu ile bağdaşmaktadır. Bilhassa; kalp rahatsızlıkları, şeker rahatsızlığı, kemik erimesi, tansiyon sıkıntıları, aşırı kilolu olmak ve böbrek rahatsızlıklarında asitler ön plana çıkar. Eğer vücudumuzun asit düzeninde sıkıntı oluşmuşsa bu hastalıklara yakalanmak artacaktır.

Su Nedir?

Vücudumuzda bulunan zararlı maddelerin ter, idrar, dışkı kanalı ile dışarı atılmasını sağlayan, var olan hücreleri tazeleyen ve tüm bedenin sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayan doğal karışımdır.

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Herkesin kendi belirleyecekleri bir hazırlık platformu olabilir. Fakat hazırlanan alkali suların günlük olarak hazırlanması ve taze iken içilmesi tavsiye edilir. Eğer isterseniz hayat tarzını alkali suya ayarlayarak ve ölçüyü arttırarak damacana su miktarına göre karbonat temin ederek çoklu hazırlık yapabilirsiniz. Yemekler yaparken dahil olmak üzere her alanda kullanılabilir olan alkali suyun belirli hazırlama şekilleri vardır.

Alkali su hazırlamak oldukça basit ve pratiktir. Sadece karbonat ve taze suya ihtiyaç vardır. Eczaneden alabileceğiniz karbonat ile imkân varsa iyi kalitede hazır su ile birlikte hazırlanmalıdır.

2 litre bildiğiniz ve güvenilir su içerisine sadece bir yemek kaşığı eczaneden aldığınız karbonatı ekleyerek taneler tam olarak eriyinceye kadar karıştırıp çözeltiyi hazırlamamız gerekir. Kullanacağınız suyun miktarına göre ölçüleri birebir oranında değiştirerek ihtiyacınıza göre hazırlayabilirsiniz.