Antibiyotik Etkili İçecekler!

Antibiyotik etkili içecekler tüketerek antibiyotik kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Evde hazırlayabileceğiniz Antibiyotik etkili içecekler ile evinizdeki antibiyotikleri, ağrı kesici ve ateş düşürücüleri artık kullanmayacaksınız.

 

Kış aylarında vücudunuzu hastalıklara karşı korumak için aşağıda yazılı olan içecekleri tüketmek oldukça önemlidir. Bu doğal antibiyotik içecekler vücut kırgınlığına ve soğuk algınlığına çok iyi gelerek, mikropların yok edilmesini sağlamaktadırlar.

 

Ballı Su
Sabahları bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı bal ekleyerek tüketmek vücut direncinizi artırmaya faydalı olacaktır. Bal içeriği nedeniyle doğal bir enerji kaynağıdır. Ayrıca bakterilerle savaşarak bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

 

Zencefilli Havuç Çorbası
Vücudunuzda kırgınlık hissediyorsanız ve kendiniz grip olacak gibi hissediyorsanız zencefili havuç çorbası tüketerek bu durumdan kurtulabilirsiniz.

 

Zerdeçallı Mercimek Çorbası
Zerdeçal ile annelerimizin şifalı çorbası olan mercimek çorbasını bir araya getirerek ortaya mucize bir şifa kaynağı çıkarabilirsiniz. Mercimek çorbasını yaparken tuz ve karabiberi kattığınız zaman çorbaya ek olarak 1-2 çay kaşığı toz zerdeçal ekleyebilirsiniz.

 

Zencefil Çayı
Taze yada kuru zencefil ile yapabileceğiniz güzel kokulu bir çay olan zencefil çayı, göğüs tıkanıklığını açmak ve gribin sebep olduğu boğaz ağrılarını gidermek için faydalıdır. Diğer yandan zencefilin içeriğinde mevcut olan bileşenler, vücudunuzun viral hücrelere karşı direncini artırarak grip ve soğuk algınlığından kurtulmanızı kolaylaştırmaktadır.

 

Zerdeçal
Zerdeçalın mikroplarla savaşma özelliği bulunmaktadır. Zerdeçal tüketmek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan şifalı bir bitkidir. Diğer şifalı bitkilerin hazırlanması gibi sıcak su içerisinde 2-4 dakika demleyerek hazırlamanız yeterlidir. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, zerdeçalın çay olarak günde 2-3 bardaktan çok tüketilmemesi gerekmektedir.