Artık Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak Mümkün

Hanımlar özellikle yaz ayları yaklaştığında daha güzel görünmesi ve değişiklik yapmak için saçlarını açık bir renge kavuşturmak isterler. Bunu yapmak içinde çoğunlukla kimyasal ilaç yâda benzeri ürünler kullanmaktadırlar. Bunlarda saçlarınıza yarardan çok zarar vermektedirler.

Saçlarınızı hem kimyasal ürünlere maruz bırakmamak hem de doğal yöntemlerle açmak mümkündür.

Siz kadinneder.com okurları için saç rengini doğal yöntemlerle açabileceğiniz yöntemler hakkında kısa bir içerik hazırladık.

Doğal yöntemlerle saçlarınızı açarak hem saçlarınıza bakım yapmış olursunuz hem de sağlıklı ve doğal yöntemlerle saçlarınızı açmış olursunuz.

 

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengini açmak için yapabileceğiniz diğer etkili bir yöntemde güneşlenmedir. Tuzlu deniz suyu güneş ışınlarıyla birleştiği zaman ortaya doğal bir açılma çıkmaktadır. Ancak güneşle saç açılması yaparken güneş ışınlarının zararlı olduğu saatlere dikkat ederek bu saatlerde güneş ışığına kendinizi direk olarak maruz bırakmayınız. Bunun önüne geçmek için güneş kremi kullanmanızı öneririz.

 

Limon Saç Rengini Açar mı?

Saç rengini açmada ilk olarak vereceğimiz ve en etkili olan yöntem limon ile saç rengi açmadır. Limon suyu doğal bir saç açıcıdır. Yapmanız gereken limon suyunu saçınıza uygulamadan önce saçlarınızı ılık su ile ıslatarak limon suyunu saçlarınıza uygulamak. Hepsi bu. Limon suyunu saçlarınızda yaklaşık yarım saat bekletiniz. Ardından bol su ile saçlarınızı yıkayın. Tüm bu işlemlerin andından saçlarınızın bir miktar güneşe ihtiyacı olacak. Güneşle birlikte saçlarınız rengi açılacaktır.

 

Siyah Çay Maskesi

Evde saç açmak için uygulanacak diğer bir yöntemde siyah çay maskesidir. Siyah çayınızı normal bir şekilde demlendikten sonra saçlarınıza sürerek uygulayın ve yaklaşık yarım saat bu şekilde bekletin. Yarım saatin sonunda saçlarınızı bol su ile durulayınız. Siyah çay maskesi ile saçlarınız doğal bir şekilde açılacaktır.

 

Uyarı:

Yapacağınız her işlemi en az 3-4 kez uygulamanız gerekmektedir. Doğal yöntemler olduğu için hem saçlarınıza bakım yapmış olursunuz hem de doğal yöntemlerle istediğiniz sonuçları açmış olursunuz.

Doğal Yöntemlerle Saç Renginin açılması ile ilgili varsa tecrübelerinizi ve uyguladığınız yöntemleri diğer kadın ne der okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.