Aspirin Maskesi İle Sivilce ve Lekelere Son

Aspirin Maskesi ile sivilceli, yağlı ve lekeli ciltlerinizi temizleyebilir. Aynı zamanda evde cilt bakımı yapabilirsiniz. Sizde aspirini sadece hasta olduğunuz zamanlarda kullanıyorsanız siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 2-4 adet aspirin,
  • 1 çay kaşığı bal,
  • 1 çorba kaşığı ılık su.

 

Dört adet aspirini bir çorba kaşığı ılık suyun içerisinde eritin. Ardından bir çorba kaşığı ballıda ekleyin iyice karıştırarak maskenizi hazırlayın.

√Patates Suyu Maskesi İle Cilt Ve Yüz Bakımı

aspirin maskesi

Maskeyi uygulamadan önce yüz ve boyun bölgenizi temizce yıkayın. Göz ve ağız çevrenize sürmeden tüm yüzünüze maskeyi tatbik edin. Hafif bir kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bu normaldir. (Aşırıya kaçmayacak kaşıntı ve kızarıklık için) Maske yüzünüzde on beş yirmi dakika dursun. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra ovalayarak yüzünüzden çıkarın. Maskeyi bu şekilde çıkarmanın sebebi ölü hücreleri cildinizden atarak gözeneklerin temizlenmesidir.

Aspirin maskesi cildinize peeling etkisi yaparak siyah noktalar ve lekelerin giderilmesini sağlar.

Son olarak cildinizi su ile durulayın. Cildinizde eğer iltihaplı sivilce varsa maskeyi yüzünüzden ovalayarak temizlemeyin. Ilık su ile yıkayarak maskeyi cildinizden alın.

Yüzün PH değerini dengelemek adına cildinize uygun tonik ile toniklemeyi ve ardından nemlendirmeyi de unutmayın. Artan maskeyi kullanmayın ve her uygulamada yeni bir karışım hazırlayın.

√Karbonat Yoğurt Maskesi İle Cilt Bakımı

aspirin maskesi

Aspirin Maskesi Faydaları

  • Cildinizdeki fazla yağ salınımını azaltır. Bunu kurutucu özelliği sayesinde yapar.
  • İçeriğinde bulunan salisilik asit ve antienflamatuvar sayesinde akne oluşumunu önler, ayrıca akneden dolayı oluşan ağrı ve kızarıklığı da giderir.
  • Enfeksiyonun ciltte yayılmasını önler.
  • Siyah nokta oluşumunun önüne geçer.
  • Tahriş olmuş cildinizi toplar ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Cildinizdeki gözenekleri temizleyerek cilt lekelerinin yok olmasını sağlar.

 

Aspirin Maskesi Kullanma Süresi

Hassas ve kuru bir cilde sahip iseniz maskeyi uygulamayınız. Akne oluşumunun daha fazla olduğu yada karma bir cildiniz varsa haftada bir defa kullanınız. Hafif kuru bil cilde sahip iseniz maskeyi haftada bir ve en fazla cildinizde on dakika kalacak şekilde uygulayınız.

DİKKAT! Hamileler, emzirme döneminde olanlar ve aspirin alerjisi olanlar kesinlikle bu maskeyi uygulamamalıdırlar.

Maskeyi cildinize uygulamadan önce küçük bir alanda uygulayarak aspirine alerjiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kızarıklık, şişlik ve benzeri bir etki olursa maskeyi kesinlikle kullanmayınız. 18 yaş ve üzeri küsülerin kullanması tavsiye edilmektedir. Maskeyi uygularken cildinizde açık yara, yanık olmamasına dikkat ediniz.