Bacak İnceltme Hareketleri

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz rahat ve etkili hareketler

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz basit bacak hareketleri ile daha ince, sıkı ve fit bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacak inceltmek için en etkili yöntemlerden biri bacak inceltme hareketleridir. Spor salonlarına para vermek istemiyorsanız veya boş vaktiniz olmuyorsa evde yapabileceğiniz bacak egzersizleri tam size göre…

Bacak inceltmek için harekete geçme vakti geldi. Havalar iyice ısınıp şort ve bikini giymeden evvel bacaklarınızı inceltmek için neler yapmalıyız öğrenelim.

İşte bacaklarınızı kısa sürede inceltmek için yapmanız gerekenler..

sporcu-beslenmesi

Beslenme ve spor: Bacakları inceltmek için spor yapmaya başlamadan önce mutlaka yediklerinize de dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.Bacak hareketleri ve sağlıklı beslenme ile çok ince ve fit bacaklarız olabilir. Fit bacaklarınız olmasını istiyorsanız şeker ve tuz yemeyin ve bol miktarda su için.

 

plates-kadinneder

 

Pilates: Bacaklarınızı inceltmek için Pilates yeteri kadar etkili bir spordur. İnternetten Pilates videolarını inceleyerek evinizdenasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kendinize pilates seti satınalabilirsiniz. “Pilates yapmak için spor salonuna harcayacak zamanım yok” diyorsanız, Pilates DVD’leri veya videoları ile bacak egzersizlerinizi rahatlıkla evde yapabilirsiniz.

 

 

Bisiklete-Binmenin-Faydaları-2

Bisiklet ve yürüyüş: Bisiklet sürmek ve yürüyüş yapmak en etkili bacak sporudur. Bacakları inceltmek için her gün en azından yarım saat yürüyebilir veya bisiklet sürebilirsiniz.

 

step-aerobik

Step up egzersizi: Step yapmak için step tahtasına ihtiyacınız yok onun yerine alçak bir tabure de kullanabilirsiniz. Veya birkaç kitabı üst üste koyarak kendi step tahtanızı oluşturabilirsiniz. Basamak çıkar gibi hareketleri 10’ar defa tekrarlayabilirsiniz. Bu hareket bacaklarınıza esneklik sağlayarak bacaklarınızın incelmesine de faydalı olacak. Bu hareketi her bacağınız için 10 tekrar, 2 set veya 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

 

bacak-inceltme-hareketleri_646x340

Baldırları inceltmek için: Bacaklarınızı omuzlarınızın hizasında açın ve ellerinizi kalçalarınızda tutun. Bacaklarınızı yere değmeyecek şekilde kırın ve bu hareketi en az 10 defa tekrarlayın. Daha sonra bacaklarınızı kırmadan ellerinizi ayaklarınıza değdirmeye uğraşın. Bu hareket ile üst bacaklarınız şekillenecektir.