Bal ve Tarçın İle Hazırlanan Mucizevi Kür

Bal ve Tarçın karıştırılarak hazırlanan karışım ile bin bir derde şifa bir içecek ortaya çıkmaktadır.

Birçok uzman tarafından ballı tarçının etkili bir doğal ilaç olduğu defalarca kez açıklanmıştır. Bal ve Tarçın ile hazırlanan karışım kanser, soğuk algınlığı, cilt rahatsızlıkları ve kilo vermek için oldukça faydalıdır.

 Mutfakta Gilmeniz Gereken Püf Noktalar

Ballı Tarçın Karışımının Hazırlanması

Faydası saymakla bitmeyen bu karışımı hazırlamak oldukça kolaydır. 1 su bardağı kaynamış su (Suyu bir dakika kadar dinlendirmeniz daha iyi olacaktır) içerisine ağız tadınıza göre bir miktar tarçın ekleyerek demini alması için bir müddet bekletiniz. İçebileceğiniz bir sıcaklığa geldiği zaman, eklediğiniz tarçının iki katı balı karışıma ekleyerek iyice karıştırın ve karışımınız hazır. Günlük taze olarak hazırlayacağınız bu ballı tarçın karışımının yarısını sabah, diğer yarısını ise akşam yatmadan önce içiniz. İsterseniz daha az ayarlayarak sabah ve akşam tüketebileceğiniz miktarlarda da hazırlayabilirsiniz.

Ballı tarçın karışımının yazmakla bitmeyecek faydaları bulunmaktadır. Hatta o kadar çok faydalı ve etkilidir ki ilaç firmaları bu karışımın yaygınlaşmasından hoşlanmayacaktır. Çünkü birçok rahatsızlık için ilaç etkisi göstermektedir. Ayrıca pek çok ülkede tedavi amaçlı olarak da kullanılan bir takviye ürünüdür.

 bal tarçın mucizesi

 

Bal Tarçın Karışımı Faydaları

Bağışıklık Sistemi: Ballı tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bakteriyel rahatsızlıklara karşı vücut direncini arttırmaktadır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu: İdrar yollarında meydana çıkan mikropları yok etmektedir.

Sindirim Güçlüğü: Midede asit oluşumunu engelleyerek en ağır yemekleri dahi rahatlıkla sindirmenizi sağlamaktadır.

Kolesterol: Bal tarçın karışımını içtikten iki saat sonra kandaki kolesterol oranı %10 azaldığı bilinmektedir.

Sivilceler: Üç kaşık bal ve bir çay kaşığı tarçını karıştırarak gece sivilcelerinizin üzerine uygulayınız. Sabaha kadar karışım yüzünüzde kalsın. Sabah ılık su ile yüzünüzü temizleyin. İki hafta boyunca uyguladığınız zaman sivilceler tamamen yok olacaktır.

İşitme Kaybı: Düzenli olarak bal tarçın karışımını tüketmek duyu kayıplarının giderilmesine faydalı olduğu bilinmektedir.

Gaz: Gaz probleminiz varsa Bal ve Tarçın karışımını tüketmeniz yeterlidir.

Cilt Enfeksiyonları: Egzama ve mantar benzeri cilt probleminde sıkıntılı bölgeye düzenli olarak uygulandığında ilaç etkisi göstererek iyileşme sağlamaktadır.

Kötü Nefes: Bal ve tarçın karışımı ile hazırlayacağınız gargara suyu ile sabahları gargara yaparak tüm gün boyunca temiz bir nefese sahip olabilirsiniz.

Kanser: Aksatmadan bal ve tarçın karışımını tüketmek, mide ve kemik kanserinden kurtulmak için etkili bir destekleyicidir.

Grip: Bal, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde grip mikrobunu yok ettiği bilinmektedir.

Yorgunluk: Bal içeriğinde bulunan şeker vücudun güçlü kalmasını sağlamaktadır. Bala eklenecek tarçın ile de vücudunuzu zinde tutabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı: 3 gün süresince bir kaşık bal ve çeyrek kaşık tarçın tüketilmesi soğuk algınlığını tedavi etmede oldukça etkili bir yöntemdir.

 bal tarçın zayıflama

Bal Tarçın Kürü İle Zayıflama

Hanımlar tarafından Bal tarçın kürü olarak da bilinen bu karışım sayesinde etkili bir şekilde zayıflamak da mümkündür. Bal tarçın kürünü uygulayarak 21 günde 4 kilo verebilirsiniz. Sabahları aç karnına ve Uyumadan evvel günde iki defa bal tarçın tüketerek kilo verebilirsiniz.

 

Diğer Konularımız

Anason Çayı’nın Kadınlara Faydaları

Sütlü Zerdeçal İle Şifa Bombası

Zerdeçalın Mucize Faydaları

Maydanoz Sarımsak Limon Kürü ile Kalp Damar Tıkanıklığı Şifası

Yaz Diyeti Karpuz Peynir Diyeti