Bal Ve Greyfurt Karışımı İle Yağlarınızdan Kurtulun Yakın

Bal ve greyfurt formülü ile yağlarınızı yakın!

Bal ve greyfurt karışımı hem lezzetli hem de içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kalori yakmayı sağlayan bir karışımdır. Greyfurt içeriğinde C vitamininin yanı sıra A, B, D, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, kalsiyum, magnezyum ve fosfor bulundurmaktadır. Antibakteriyel özellikleri bulunmaktadır ve bunun yanında yapısında antioksidanlar bulunmaktadır.

Bal içeriğinde C ve B vitaminleri ile magnezyum ve potasyum minerallerini barındırmaktadır. Ayrıca bal kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon ve kansızlığı engelleyerek, vücudu dinç ve zinde tutmaktadır.

Bal ve greyfurt formülü malzemeleri
1 adet greyfurt
1 yemek kaşığı bal

 

Bal Ve Greyfurt Hazırlanışı

Bir adet greyfurtu soyun ve ardından küçük parçalar halinde doğrayarak bal ile beraber blender içerisinde iyice karıştırın. Homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırın.

 

Bal Ve Greyfurt Karışımının Faydaları

Hazırlayacağınız içecek, içeriğinde, hem kötü kolesterolü ayrıca da trigliserit seviyesini düşürme özelliği bulunan pektin ismindeki maddeyi barındırır. Ayrıca, kan şekerini düşürür ve metabolizmanın normal bir biçimde çalışmasına fayda sağlar. Günlük olarak greyfurt yediğinizde, kötü kolesterol seviyenizi %15, trigliserit seviyenizi ise %27 orana düşürmeye yardımcı olacaktır.

Bu karışım, likopen açısından da zengindir. Bu bileşen, organizmadaki toksinlerle ve zararlı materyallerle savaşmada oldukça faydalıdır.

Yemeklerin ardından, bu karışımdan alacağınız birkaç damla, yemekle aldığınız kalorilerin yarısını yakmanızı sağlayacaktır. Fakat greyfurt kimi ilaçların etkisini arttırmaktadır. Eğer herhangi bir tedavi görüyorsanız, bu içeceği kullanmadan önce hekiminize danışmalısınız.

Tansiyon hapları, kanser ilaçları, kalp statini, antidepresan veya antibiyotik alıyorsanız eğer, greyfurt ve greyfurt içerikli içeceklerden uzak durmalısınız.