Baş Ağrısından Kurtaran İlaçsız Doğal Yöntemler

Önereceğimiz doğal yöntemlerle baş ağrısından rahatça ve ilaç kullanmadan kurtulabilirsiniz.

Baş ağrısının ilk ve en çok rastlanan nedeni strestir. Stres kasların sertleşmesine ve boyun kısmından başlayarak baş ağrısına dönmektedir.

 

Baş Ağrısından Doğal Yöntemlerle Kurtulma

 

1 – Limonun koku tedavisi özelliği sizi baş ağrısından kurtaracak doğal bir yöntemdir. Avuçlarınızda ovarak macun kıvamına getirdiğiniz limonu yüzünüze ve alnınıza sürerek tatbik ediniz. Baş ağrınız dinecektir.

 

2 – Eski kadınlarda mutlaka görmüşsünüzdür, başlarına yazma ile baskı yaparak baş ağrısını giderirler. Başınızın belirli yerlerinde noktalar bulunur ve bu noktalara baskı uygulamak baş ağrısını geçirir. Hafif baskılar yaparak tatbik edebilirsiniz.

 

3 – Dinlenirken rahat koltuklarda dinlenin. Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek küçük egzersizlerle kendinizi rahatlatın.

 

4 – İlk olarak belirttiğimiz gibi stres baş ağrısının başlıca nedenidir. Stres için doğal yöntem ise yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyumaktır.

 

5 – Tam sıcak su ile uzun zaman duş almak kanın ayaklarda ve bacaklarda toplanmasına neden olur. Banyodan çıkarken ayaklarınıza soğuk su dökmek kanın beyne daha fazla gitmesini sağlar. Bu konuda peygamber efendimizin de tavsiyesi bulunduğunu belirtelim.

 

6 – Çok eski yöntemler biride tek burun deliği ile nefes almaktır. Sağ burun deliğinizi kapatarak 5 dakika sol burun deliğinizden nefes alın.

7 – Sıcak su vücudunuzun gevşemesini sağlayacaktır. Eğer duşa girme imkânınız yoksa ayaklarınızı sıcak su dolu bir kaba katarakta aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.