Bayanlarda Ayak Kokusu Çözümü

Bayanlarda ayak kokusu çekmek zamanımızda en az erkekler kadar fazla yaşanan bir problemdir ve bu sorunu çözmek için büyük çaba harcamak gerekebilir. Tam olarak olmasa da bu kokuları önlemek mümkündür ancak bazı anlarda ayak kokularını yenmek oldukça zordur. Bu sorundan kurtulmak adına çeşitli bitkisel ilaçlar ve bitkisel çözümler mevcuttur. Bilhassa ayak kokusunu kökten çözmek için tanınan bir yöntemi siz kadinneder.com okurları için paylaşalım. Karbonat ayak kokusunu gidermeye yarayan mucize bir çözümdür.

 

Eğer ayak kokusu sizin hayatınızda da büyük problem olarak yer alıyorsa kesinlikle günde bir defa en az 15 – 20 dakika süresince ayaklarınızı karbonatlı suyun içerisinde bekletmelisiniz. Karbonat ayaklarınızda kökü kokuları almanın yanında nasır ve mantar gibi problemleri de ayağınızdan kazıyarak temizleyecektir. Karbonatı ayakkabınızın içerisine bir miktar karbonat dökerek de kokuların önüne geçmiş olursunuz.

 

Ayak kokusunun sebebi çoğunlukla ayak terlemesi ve ayakkabıların yapısıdır. Koku çoğunlukla spor ayakkabılardan dolayı kaynaklansa da klasik ve topuklu ayakkabılarda koku olma olasılığı vardır. Yapacağınız bitkisel çözümler çare olmazsa bir doktora danışmanızı öneririz. Bazen yapılan bitkisel tedaviler kokuları geçici bir süre engellemektedir. İleriye dönük olarak kokulardan kurtulmak için doktora danışmak sorunun çözümü için uygun olacaktır.