Beden Yapınıza Göre Kilo Verin!

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan fazla kilolar her zaman kilolu kadınların önünde bir engeldir. Kıyafet seçiminden tutun da, giydiğinizi üzerinize yakıştıramamanıza kadar pek çok can sıkan sonucu vardır. Ayrıca fazla kiloların sağlık açısından çeşitli riskler taşıdığı da uzmanlar tarafından sık sık tekrarlanmaktadır. Herkesin beden yapısı birbirinden farklı olduğundan beden tipinizi belirleyip, kendinize uygun diyet ve beslenme programı seçmeniz, sizi daha kısa sürede aynalarla barıştırabilir. Hepimizin fazlalıkları farklı bölgelerimizde toplandığından aynı diyet ya da egzersiz programına uymamız da mantık dışıdır. Çünkü bu defa, örnek olarak göbek bölgesi fazla olan bir insan yanlış beslenme programıyla kol ve bacaktan aşırı kilo verebiliyor. Bu da istenilen sonucu vermek bir yana, vücudumuzu daha da dengesizleştiriyor.

Farklı vücut tipleri ve beslenme şekillerini kategorileştirmek gerekirse;

Armut Tipi Vücut:

Bu vücut tipine en fazla Türk kadınlarında rastlanır. Bel ince göbek kısmı daha yağsızken, kalça basen bölgesi geniş ve yağlıdır. Omuzlar da kalçadan daha dardır. Kalça yağı deri altı yağıdır. Eritmek daha zordur. Beslenmenizi değiştirmeyin. Sadece bazı alışkanlıklarınızı değiştirin. Tam yağlı değil, az yağlı peynir tüketin; hazır salata sosu yerine zeytinyağı ve sirke kullanın. Doymuş yağları kesin. Az yağlı süt ürünleri tüketin, zayıflamanıza yardımcı olur. Her şeyden önemlisi Omega 3 bakımından zengin bir diyet listesi oluşturmalısınız. Kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak durun.

√Göbek Eriten Mucize Yoğurt Kürü

elma tipi vücut

Elma Tipi Vücut:

Fazla kilolar vücudunuzun orta bölümünde ve alt bölgeleriniz darsa, elma tipi vücuda sahipsiniz. Yağlar göbek bölgesinde toplanmıştır. Bu gruptakiler genelde karbonhidratçıdır. Sabahları müsli, yulaf ve kepekli ekmek ve bunlardan yapılan tostu tüketebilirsiniz. Abur cubur ve fast food tarzı beslenmeden uzak durmalısınız. Çikolata istediğinizde siyah zeytin yiyin, çikolata isteğinizi bastırır. Alkol alımına dikkat edin. İçmek istediğinizde sadece kırmızı şarabı tercih edin. Alkol karın bölgesini iyice şiş gösterir. Karbonhidrattan, kafeinden, asitli içeceklerden uzak durmalı, tavuk ve yağsız kırmızı et, balık tüketmelisiniz.

√Soda Ayran Limon ile Göbek Eritme Kürü

armut tipi vücut

Kum Saati Vücut Tipi:

Bel bölgesi çok ince olup, omuzlar ve kalçalar geniştir. Kol, bacak ve yüz kısmında da yağlanma mevcuttur. Doymuş yağ tüketiminden uzak durulmalıdır. Kafeinli içecekler, çok yağlı et ürünleri, işlenmiş karbonhidratlardan uzak durulup; biber, domates, yeşilliklerden oluşan salatalar tercih edilmelidir. Özellikle akşam vakti karbonhidrat alınmamalıdır. Şeker tüketimini tamamen kesmeli, meyve ve yoğurta yönelmelisiniz. Zor diyetler yapmanıza gerek yoktur, uzun süreli aç kalmadan sadece dikkat etmeyle sıyrılabilirsiniz.

√Yağ Yakmak Ve Kilo Vermek İçin Tilya Kürü

vücut tipleri

Ters Piramit Vücut Tipi:

Omuzlar daha geniştir, kaslı bir vücut tipidir. Kalça ve bel bölümü daha incedir. Vücuttaki fazla yağ, arka kol, göğüs ve omuzda toplanmıştır. Lif bakımından zengin sebze ve meyveler, düşük yağlı süt tüketimi tercih edilmelidir. Atıştırmalıklardan, yağlı et ve peynirlerden, kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır.