Bel Fıtığı İçin Bitkisel Kür – İbrahim Saraçoğlu

Bel ağrısı ve akabinde görülen bel fıtığı yaklaşık olarak her beş kişinin dördünde görülen bir rahatsızlıktır. Bu kadar yoğun görülen bu problem genelde bel ağrısı neticesi konulan bel fıtığı teşhisidir. Bu problem yoğun olarak 35 – 60 yaş aralığında görülmektedir.

İnsan beli, birbirleri ile kuvvetli bir şekilde bağlı olan; eklemler, kaslar, kemikler ve sinirlerden meydana gelmektedir. Bir insanın sırtında 12, boynunda 7, belinde ise 5 tane omur kemiği bulunmaktadır.

 

Bel Fıtığı Tedavisi Nasıldır?  Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

Bel fıtığı teşhisi konulmuş kişilere ilk olarak ilaç tedavisi uygun görülmektedir. Eğer ilaç tedavisine cevap alınmazsa fizik tedavi sürecine geçilmektedir. Ancak fizik tedaviden de cevap alınmazsa cerrahi operasyon aşamasına geçilmektedir. Çoğu hastalar zorlu ve mikronluk bir ameliyat olması sebebiyle bu ameliyatı olmak istememektedirler. Bunun neticesinde de alternatif tıp, bitkisel tedavi ve kürlere müracaat etmektedirler. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bel fıtığı için dört çeşit bel fıtığı kürü önermektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü

 Taze Kozalak İle Hazırlanan Bel Fıtığı Kürü
Bir barda su içerisine 4 – 5 gram taze ve temiz kozalak ekleyerek yaklaşık olarak on dakika boyunca kaynatınız. Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı damak zevkinize göre tatlandırarak günde bir bardak olacak şekilde içiniz

 

Defne Yaprağı İle Hazırlanan Bel Fıtığı Kürü
Yaklaşık on gram defneyaprağını uygun büyüklükte bir kap içerisinde yaklaşık olarak beş dakika süresince kaynatınız. Bir miktar demlenmesini bekledikten sonra günlük iki bardak tüketiniz. İki bardağı geçmemeye özen gösteriniz

 

Rezene İle Hazırlanan Bel Fıtığı Kürü
Bir bardak kaynamış su içerisine yaklaşık 5 gram rezene tohumunu ekleyerek demlenmesini bekleyiniz. Demlenme süresi yaklaşık olarak üç dakikadır. Daha sonra fazlasını tüketmeyecek şekilde günde iki bardak içiniz.

 

Kırkkilit Otu İle Hazırlanan Bel Fıtığı Tedavi Kürü
Uygun büyüklükte bir cezvenin içerisine 1 su bardağı klorsuz su ekleyiniz. İki üç parça kırkkilit otunu ekleyerek ortalama beş dakika boyunca kaynatınız. Belirli bir soğukluğa geldiği zaman süzerek lapa kalan kısımlarını ayırınız. Bu lapayı belinize sürerek uygulayınız. Lapa tedavisini iki ile dört hafta süresince uygulamalısınız. Süzdüğünüz suyu günde bir bardağı aşmayacak şekilde içebilirsiniz. Farklı bir kullanım şekli olarak kalan suyu, banyodan sonra son durulanma suyu olarak bel bölgenizde olmak üzere kullanabilirsiniz.

 

BU KONULARA BAKTINIZ MI?

Bel Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

Gebelikte (Hamilelik Döneminde) Göbek Fıtığı

Sigara Bel Fıtığı

Kantaron Yağı – Sarı Kantaron Faydaları