Bel Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

Bel Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

Bel Fıtığı İçin Kırkkilit Otu

Halk dilinde Kırkkilit, Atkuyruğu, Tilkikuyruğu gibi isimler alır. Kırkkilit yetiştiği yerin toprak özelliklerine göre üç ila 16 dereceye kadar silisik asit içerir. Bu bitki hakkında kritik bir ipucu verelim: Sulak yerlerde bataklıklarda yetişen ve ağaçlaşmış gövdeli büyük bitkiler -gövdesi parmak kalınlığına ulaşanlar- banyo için kullanılır. Çay olarak içmek için ise orman kenarlarında yetişenler ve ufak boylu olanları tercih edilmelidir.

√Kireçlenme İçin Çınar Yaprağı Kürü – İbrahim Saraçoğlu

 

Bu bitki halk doktorluğunda çok uzun süreden beri son derece iyi bilinir ve yoğun olarak kullanılır. Özellikle ciğer, böbrek ve mesane rahatsızlıkları ve kan dindirme konusu ile ilgili etkisi çok iyi bilinir.
En önemli etkisi bel fıtığı için kullanılmasıdır.

Ağır yaralanmalar hatta kemiğe kadar işlemiş yaralarda Kırkkilitin inanılmaz bir şifa kabiliyeti vardır. Yine kireçlenmeler, Romatizmal ağrılara karşı çıban otuyla beraber alındığına etkisi bir kat daha artar. Yine iskelet sistemini destekleyici etkisi sebebiyle kemik kırıklarında ve kemiğin de hasar gördüğü burkulma ve zedelenmelerde Kırkkilit çayı çok etkilidir. İdrar söktürücü etkisi sebebiyle ayak kırıklarında haddinden çok tüketimi zararlıdır.

√Gebelikte (Hamilelik Döneminde) Göbek Fıtığı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bel fıtığı çok ağrılı bir hastalık. Allah şifa versin bel ağrısı çekenlere

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status