Ben Neden Oluşur – Benler Nasıl Geçer – Ben İçin Doğal Tedavi

Benler neden oluşur? Hangi ben türleri tehlikelidir? Ben için bitkisel tedavi var mıdır? Benler nasıl geçer? soruları herkesin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Siz kadinneder.com okurları için tüm bu soruların cevabını vermeye çalışacağız.

İlk olarak benler neden oluşur sorusuyla yazımıza başlayalım.

Ben Neden Oluşur?

Vücudumuzda bulunan bazı hücreler cildimize renk verme özelliği bulunmaktadır. Melamin pigmentleri ile cildimizin renk tonları üretmektedir. Sağlıklı bir insanın cildinde bu hücreler vardır ve vücudumuza eşit miktarda dağılmışlardır. Ancak bazı ciltlerde bu hücrelerin yapısı bozularak hücreler bir noktada toplanma göstermektedir. Bozuk hücrelerin toplandıkları bu cilt kısımlarında koyu renkli benler meydana gelmektedir. Çoğunlukla cilt hücrelerinin bozulma nedeni ise kullanılan kimyasal kozmetik ürünleri ve zararlı güneş ışınlarıdır.

 

Ben Geçirme – Yok Etme İçin Bitkisel Tedavi

 

  • Keten yağı içerisine, keten tohumlarını ezerek karıştırın. Üzerine bir çay kaşığı miktarında bal ekleyin. Karışımı gülük olarak benlerinizin üzerine sürerek tatbik edin.

 

  • Bir diş sarımsağı iyice ezerek benlerinizin üzerine ekleyin. Sarımsağın üzerini uygun bir şekilde kapatarak bir müddet bekleyin. Son olarak da bölgeyi ılık su ile temizleyin.

 

  • Karahindiba benleri yok ederek geçirmede oldukça etkilidir. Yapımı ve kullanımı oldukça basittir. Kadinneder.com olarak da önerdiğimiz bir karışımdır. Bir miktar karahindiba kökünü uygun bir kap içerisinde iyice eziniz. Ezdiğiniz karahindiba köklerini bir miktar yoğurt içerisine ekleyerek bir müddet karıştırın. Son olarak hazırladığınız karışımı ben bulunan bölgelere sürün. Karahindiba kürünü günde üç defa uygulamanız gerekmektedir. Bu kür ben sorunu için kesin çözümdür diyebiliriz.

 

  • Önereceğimiz son yöntem ise kişniş tohumu ile yapılan ben tedavisidir. Basit bir yöntemdir. Kişniş tohumlarını masaj şeklinde benlerinizin üzerine sürmek yeterlidir. Kısa sürede etkisini gösteren bir yöntemdir.

 

Ben Çeşitleri ve Benlerin Özellikleri

Kırmızı Ben

Normal durumlar içerisinde herhangi bir problem konusu olmayan kırımızı ben, yirmi yaş ile yetmiş yaş arasında geniş bir kitlede görülebilen bir ben çeşididir. Her ne kadar normal şekilde tehlike arz etmese de dikkat edilmesi gereken bir ben çeşididir. Bende büyümeler ve değişmeler takip edilerek, bu tür durumlarda kesinlikle bir doktora müracaat edilmelidir. Herhangi bir rahatsızlıkla ilgili erken teşhis açısından bu oldukça önemlidir.

 

Et Benleri

Et beni, hamile hanımlarda hormonsal değişmelerden erkeklerde ise kravat veya boğazlı kazak benzeri giysilerin vücuda sürtünmesi sebebiyle oluşabilmektedir. Çoğunlukla bu tür benler genetiktir, ancak şeker hastalığı bulunanlarda da görülmektedir.