Beyaz Saç Kapatıcı Bitkisel Ürünler

Beyaz saç kapatıcı bitkisel ürünler özellikle hanımların sürekli olarak baş vurduğu ve ürünlerin başında gelmektedir. Beyaz saç her ne kadar olgunluğun bir göstergesi olsa da, vaktinden önce gelen beyaz saç can sıkıcı bir durumdur. Beyaz saç kapatma için satılan ürünler bulunmaktadır ancak kadinneder.com olarak her zaman olduğu gibi bu konuda da önceliğimiz bitkisel ürünlerdir. Tamamen bitkisel yollar ile beyaz saç kapama için kullanabileceğiniz ürünleri sizin için derledik.

 

Adaçayı

Beyaz saç kapama için etkili ürünlerden biri adaçayıdır. Ayrıca bu çay vücut direncinize arttırmaya yarayacaktır. Adaçayı daha çok buğday tenli olanlar için önerilmektedir. Yapımı pratik ve basittir.

Yarım litre kaynamış su içerisine bir avuç adaçayı ve bir avuç siyah çay ekleyerek bir süre demlemeye alın. İstediğiniz soğukluğa geldiği zaman karışımı saçlarınıza uygulayın. Uygulama bir süre saçlarınızda kalsın. Ardından temiz su ile saçlarınızı temizleyin.

 

Biberiye

Beyaz saç kapama için esmer tenlilere önerilen karışım ise biberiye karışımıdır. Ayrıca bu karışım saç renginizi dengeler ve saç köklerinizi kuvvetlendirir. Hazırlamasına geçersek;

Yarım litre su içerisine dört yemek kaşığı biberiye ekleyin. Daha sonra karışımı saçlarınıza uygulayın. Kolaylık olması açısından sprey şişesi ile uygulamayı yapabilirsiniz. Biberiye karışımı saçlarınıza birkaç uygulamadan sonra etkisini gösterecektir. Değişimi fark edebilirsiniz.

 

Papatya Ve Zerdeçal

Beyaz saç kapama için sarışınlara önerilen karışım ise Papatya ve zerdeçal karışımıdır. Bir litre su içerisine dört yemek kaşığı papatya ekleyerek bir süre demlemeye alın. Daha sonra süzerek hazırladığınız karışımı saçlarınıza tatbik edin. Bu karışım saçlarınızda ki karışımları kapatmanın yanında saçlarınıza parlaklık da kazandıracaktır. Koyu bir karışım hazırlamak isterseniz, karışıma iki yemek kaşığı zerdeçal ve bir miktar bal ekleyebilirsiniz.

 

Avokado, Argan Ve Hindistan Cevizi Yağı

Avokado, argan ve hindistan cevizi yağını karıştırarak hazırlayacağınız karışımı saçlarınıza uygulayarak beyaz saç problemini kökten çözebilirsiniz. Hazırlayacağınız karışımı saçlarınıza tatbik ederek temiz bir havlu yardımıyla saçlarınızı tamamen örtün. Yaklaşık yarım saat saçınızda kaldıktan sonra temiz su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

 

Manolya

Manolya çayı özellikle gri saçları kapatmak için faydalıdır. Ortalama bir büyük kupa dolusu sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı manolya çayını ekleyerek bir müddet demlemeye alın. Kullanabileceğiniz bir soğukluğa geldiği zaman saçlarınıza sürerek uygulayın. Saçlarınızda bir müddet kaldıktan sonra sıcak su ile saçlarınızı temizleyin.

 

Yumurta, Ceviz Ve Biberiye

Bir adet yumurta içerisine ( Karışıma yumurtanın kabuklarını da ekleyin) iki tane ceviz kabuğu, beş tane ezilmiş ceviz ve bir avuç biberiyeyi ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra beyaz saç problemi bulunan saç bölgelerine uygulayabilirsiniz. Karışım saçınızda bir saat kadar kalsın. Son olarak saçlarınızı bol su ile temizleyin. Beyaz kapatıcı kür haftada 1 defa uygulanması sonucunda daha etkili çözüm sunacaktır.

 

Biberiye Ve Adaçayı

İki su bardağı sıcak su içerisine üç yemek kaşığı biberiye ve üç yemek kaşığı adaçayını ekleyin ve bir müddet demlemeye alın. Uygulayabileceğiniz bir soğukluğa geldiği zaman saçlarınıza uygulayınız. Son olarak saçlarınızı temiz su ile saçlarınızı yıkayınız.

 

Kına Ve Limon Suyu İle Beyaz Saç Kapatma

Temiz bir kap içerisine üç yemek kaşığı kına ile bir yemek kaşığı limon suyunu ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürüp buzdolabı poşeti veya benzeri bir örtü ile sararak kapatın. Karışım saçınızda üç saat kadar kalsın. Daha sonra saçlarınızı bol su ile yıkayın. Saçlarınız harika bir kızıl ton yakalayacaktır.