Bikini Bölgesine Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bikini bölgesine ağda yaparken bazen sıkıntılarla karşılaşılmaktadır. Sizi birçok dertten kurtaracak püf noktaları siz kadinneder.com okurları için hazırladık.

 

Epilasyon yöntemleri arasında en etkili olanı istisnasız ağdadır. Kıl ve tüyleri kökünden almanızı sağlar. En az iki üç hafta süresince bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü kıllar bu süreye kadar ancak uzayacaktır.

Herkes için yapımı ve etkisi bakımından ağda en uygun yoldur. Çene, bıyık, bacak, kaş ve bikini bölgesi dâhil olmak üzere tüm bölgelerde kullanılmaya uygundur.

Kılların ağdanın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için belirli bir uzunlukta olması gerekmektedir. Bu da en az üç santimdir. Eğer bu konuda tecrübeli değilseniz soğuk ağda kullanabilirsiniz.

Seyrek olan kıl ve tüyler için ağda kullanmanıza gerek yoktur. Cımbız bu konu için işinizi görecektir.

Ağdanın sağlam tutması ve aynı yere ikinci acıyı yaşatmamak için ağda yapacağınız bölgeye hafif şekilde pudra sürmeniz etkili olacaktır.

Çekilen ağrının herkeste farlılık gösterdiğini unutmayınız.

Ağdanın ardından kalan tortuları vücut losyonları yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bölgenin daha güzel gözükmesinde etkili olacaktır.

Tüm bunları yapmaya üşenirseniz J profesyonel kişilere salonlarda bu işi yaptırabilirsiniz. Tabi bunun bir maliyeti olacaktır unutmayın.