Boğaz Ağrısı Doğal Tedavi Yöntemleri?

Boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz ağrısına iyi gelen içecekler alternatif tıpta çözümler nelerdir? Hepsini Kadın Ne Der sitemizde sizler için cevapladık…

Soğuk kış dönemlerinde daha fazla olmak üzere soğuklar havalar ve hava değişimi, grip ve nezle benzeri üst solunumu hastalıkların neden olmaktadır. Bu hastalıklar boğazda ağrılara, yutkunmada zorluklara ve konuşma zorluklarına sebep olabilmektedir. Boğaz ağrıları sadece hastalık nedeniyle oluşmaya bilir. Sigara tüketmek, kuru ve kirli havaya maruz kalmakta da boğaz ağrılarına sebep olabilmektedir.

√Boğaz Ağrısına İyi Gelen Doğal Karışımlar

Boğaz Ağrısı Tedavi Yöntemleri

Su, bal, limon, zencefil: Yarım su bardağı kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı zencefil, bir miktar bal ve yarım limon suyunu ekleyin. Hazırladığınız bal, zencefil, limon karışımını gargara yaparak kullanınız.

√Bal ve Tarçın İle Hazırlanan Mucizevi Kür

bal sirke limon

Limonlu su: Bir çay kaşığı limon suyunu 1 su bardağı suya ekleyiniz. Hazırladığınız bu limonlu suyu gargara yaparak uygulayınız.

Tuzlu su: Bir su bardağı ılık suya çeyrek çay kaşığı kadar tuzu ekleyip eriyinceye kadar karıştırın. Ardından bu karışımı gargara yaparak kullanınız. Her kullanım için taze olarak hazırlayınız.

Karanfil karışımı: Yeteri miktarda su içerisine 2 çay kaşığı kadar toz karanfil yâda karanfil tohumu ekleyerek karışımınızı hazırlayınız. Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.

Yeşil Çay: Yeşil çay boğazda meydana gelen enfeksiyonların yok edilmesinde oldukça faydalı bir bitkidir. Hazırlamış olduğunuz yeşil çaydan bir yudum alıp gargara yaparak kullanabilirsiniz.

√Yeşil Çay Kırışıklıklarla Savaşıyor!

Sirke ve tuz: Öksürükten dolayı meydana gelen boğaz ağrıları için bir su bardağı ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı tuz ekleyin. Gün içerisinde 4-5 defa hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.

Frambuaz: Frambuaz birçok rahatsızlıkta tedavi amaçlı kullanılmaktadır. 1 su bardağı sıcak suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar kurumuş frambuaz çayı yaprağı ekleyiniz. Yaklaşık 10 dakika süresince demlendirdikten sonra ılık olarak, hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.

Meyan Kökü: 1 su bardağı su içerisine 1 çay kaşığı meyan kökü şurubu yada tozunu ekleyerek, hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.

Adaçayı: 1 çay kaşığı adaçayını çeyrek fincan esmer şeker ile karıştırarak üzerine bir miktar sirke ve su ekleyiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.

Acı Sos: 1 su bardağı sıcak su içerisine 5 adet acı kırmızıbiber yada bir miktar acı sos ekleyiniz. Hazırladığınız boğazınızı yakacaktır ancak boğaz ağrılarına faydalıdır.

Domates: Yeteri kadar sıcak suyun içerisine yarım bardak domates suyu ekleyiniz. İçerisine acı biber ekleyin. Hazırlamış olduğunuz karışımı gargara yaparak kullanınız.