Botoks Hakkında Her Şey

Botoks, genellikle yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların ortadan kaldırılması için yapılan gerdirme işlemidir. Önceleri sadece ünlüler tarafından tercih edilen botoks günümüzde her kesimden insan tarafından çeşitli cilt sağlığı merkezlerinde ve özel hastanelerde yaptırılmaktadır.

Botoks yaptırmadan önce önem taşıyan birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki botoks yaptıracak olan kişinin bunu kendisinin istemesi konusudur. Başkalarının tavsiye ya da ısrarı ile yaptırırsa daha sonradan pişman olma ihtimali vardır. Sonrasında yapılması gereken ise bu konuda referansları kuvvetli olan bir hastane bulmaktır. Bunun için daha önce botoks yaptıran tanıdıklarınızdan ve internette konuyla ilgili yapılan yorumlardan yararlanabiliriz.

botoks-nasil-yapilir

İşlemi yaptırmaya karar verdikten sonra botoksu yapacak olan kişiyle bu konuyu çok detaylı konuşmanız ve bütün ayrıntıları öğrenmeniz gerekmektedir. Aklınızda hiçbir soru kalmamalı! Uzmanınız da eğer size bu işlemin yapılmasını uygun görürse, kesin kararınızı o zaman vermelisiniz.

Konuşup anlaştığınız botoks uzmanınızın ilk önce yüzünüzün anatomisini belirlemesi gerekir. Bu işlemin en önemli noktalarından biri budur. Eğer aksi olur da uzmanınız yüz anatominizi çözemezse, botoks işlemini yaptırdıktan sonra yüzünüzdeki mimik yetinizi kaybedebilirsiniz. Gülme, kızma, kaşlarınızı çatma gibi mimikleriniz olmaz. Bahsi geçen yüz anatomisi belirlendikten sonra botoks uygulamasına başlanmalıdır.

Günümüzde uzmanlar genelde en naturel ve yüzde kullanılan mimiklerin kaybedilmediği çeşit olan oyuncu botoksunu tercih etmektedirler. Bu uygulamada yüzünüze botoks yaptırdığınız pek anlaşılmaz. Yüzünüzdeki her mimiği de kullanabilirsiniz.

botoks yan etkileri

Botoks yaptıracak kişilerin bunlar gibi pek çok noktaya dikkat edip, tüm detayları öğrendikten sonra kesin kararlarını vermeleri tavsiye edilir. Çünkü bu uygulama her şeyden ve herkesten önce yaptıran kişiyi mutlu etmelidir. Bu sebeple de kimsenin etkisinde kalmadan gerekli tüm araştırmalarınızı yapmalı ve son kararı iyice düşünerek siz vermelisiniz. Kırışıklıkların ortadan kaldırılmasındaki en kullanılan uygulamalardan biri olan botoks kadınların kendisini daha iyi hissetmesine ve sosyal hayatlarında daha aktif ve mutlu olmalarına da vesile olmaktadır.