Demlikte Kalan Çayın Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Çoğumuz evde çay demlediğimiz zaman hepsini içemeyiz, işte arta kalan o çayları dökmeden önce bir kez daha düşünün. Çünkü demlikte kalan çayın yararları saymakla bitmiyor!
Demlikte Kalan Çayın Faydaları
Evde her gün çay demlendiğini düşünürsek, siz kadinneder.com okurları için hazırladığımız bir kaç maddeyi denemekten zarar gelmez.

Saçınız Mat Mı?
Eğer sizinde saçlarınız matsa, saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra son su olarak saçlarınızı bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Saçlarınızı ışıl ışıl parladığını göreceksiniz.

Ayağınız Mı Kokuyor?
Ayak kokusu için demlikte kalan çay her zaman faydalıdır. Ayaklarınızı hazırladığınız ılık çay dolu bir leğene koyun ve her akşam yatmadan evvel 10 dakika kadar ayaklarınızı ılık çayın içerisinde tutun.

Demlikte-kalan-cayin-faydalari-saymakla-bitmiyor
Boğaz Ağrılarında
Çayın Posalarını süzüp soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanabilirsiniz.
Cildiniz Çok Mu Yağlı?
Normal olarak banyo yaptıktan sonra banyodan çıkmadan önce son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam vazifesi görün.
Derinizdeki Yaraların Temizlenmesi
Derinizde bulunan yaraları temizlemek için çayı, pamukla tatbik ederek antibiyotik etki göstermesini sağlayabilirsiniz.
Eliniz Balık, Soğan Mı Kokuyor?
Her hanımın en büyük sorunlarından biridir, balık ayıkladıktan sonra ellerinizi sabunla yıkasanız dahi halen balık kokmaya devam eder. Yada soğan soyduğunuzda da aynı durum geçerlidir. Elinizi demli çayla yıkarsanız bu kokulardan rahatlıkla kurtulmuş olursunuz.
Gözünüz Çapak Mı Yapıyor?
Çayın göz çapaklarına iyi geldiği çoğu hanım tarafından bilinir ama bilmeyenler için tekrar yazalım. Kaynamış çayı bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun ve pamuk yardımıyla soğumuş çayı gözlerinize sürmenizde size çapaklardan kurtaracaktır.
Buzdolabınız Kokuyor Mu?
Kimi zaman buz dolaplarında rahatsız edici kokular yayılmaktadır. Bu kokuyu engellemek için, demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içerisinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kötü kokudan eser kalmayacaktır.