Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?

Diş ağrısı neden gece başlar sorusu her diş ağrısı çeken kişinin mutlaka aklının ucundan geçmiş bir konudur. Siz kadinneder.com okurları için diş ağrısı neden gece başlar ve diş ağrısı doğal tedavi konularına kısaca değineceğiz

 

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?

Diş ağrısının nedenleri arasında değişik faktörler bulunmaktadır. Çürümüş olan bir dişin iltihaplanarak kötü bir hal alması genel itibariyle geceye denk gelmektedir. Diş ağrısına neden olan iltihap çoğunlukla diş sinirinin ölmesi ile ortaya çıkar. İltihaplı kısmın kök dışına doğru genişleme çalışması sonucunda dokularda baskılar oluşur. Bu baskılar sebebi ile ağrının oluşması kaçınılmaz olur. En şiddetli ağrı olarak bilinen diş ağrısı insan bedeninde farklı gelişmelere de neden olmaktadır. Diş ağrısı genel olarak gece yarısında başlamaktadır. Bunun nedenleri araştırıldığında ise karşımıza hormonsal bir denge çıkmaktadır.

√Doğal Diş Beyazlatma İçin Neler Yapılmalıdır?

diş ağrısı2

Şiddetli bir ağrının oluşmasının geceye denk gelme sebebi, gece saatlerinde oluşan hormonal farklılıklar, damarlarda genişlemelerin olmasını sağlar. Bu durum ise kök ucunda bulunan iltihabın diş içinde oluşan dolaşımın bozulmasına neden olur. Oluşan bu bozulmalar ise dişte basınca sebep olmaktadır. Basınç diş içinde bulunan sinirlerin üstünde oluştuğu içinde şiddetli ağrıların oluşması kaçınılmazdır.

 

Diş Ağrısı Doğal Tedavi Yolları

Diş ağrısı neden hep gece başlar denildiği zaman, gece başlayan ağrıya müdahale edilme konusu da akla gelmektedir. Dişi ağrıyan kişilerin gece bu ağrıyı alabilmek için genelde doğal teknikler uygulamaktadır.

Bu ağrı için ilk önce ağrıyan diş üzerinde bulunan gıda birikintilerini temizlemek gerekmektedir.

Diş çay kaşığı ile tuz eklenmiş çeyrek çay bardağı su ile gargara yapılarak ovuşturulur. Daha sonra aynı prosedür defalarca yeniden uygulanır.

√Diş gıcırdatma İçin Yapılacak Doğal Çözümler

diş ağrısı tuzlu su

Bu ağrıyı alacak en etkili teknikler arasında bulunmaktadır. Yarım bardak tuzlu su ile bütün ağrıyı almanız mümkündür.

Kimyasal yapıların oluşması sebebi ile diş etine zarar verecek olan bazı ilaçların kullanılmasından kaçınmak gerekir.

Aynı zamanda ağızda gargara yapmak için kullanılan suyun kesinlikle ılık olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü diş üzerinde oluşan iltihap sıcak vasıtası ile daha çok artış gösterir. Bu nedenle kesinlikle ılık su kullanılmalı.

Diş ağrısı oluştuğu bölgede şayet şişlik(apse) oluşmuşsa kesinlikle hekime gitmeden önce bölgeye soğuk bir uygulama yapmak gerekir. Şişlik bulunan dişleri hekimler tarafından da müdahale

√Diş Gıcırdatma Ve Sebep Olduğu Rahatsızlıklar

diş ağrısı soğuk suyapılmamaktadır. Dişiniz ağrırken alacağınız ilaç ile hekime gitmeniz yanlış bir adım olacaktır. Ağrınızın şiddetine göre tedavi uygulayacak olan hekimin yanılmasına yol açabilirsiniz.