Diyet Yapmadan Zayıflama Yöntemleri

Diyet yapmadan zayıflamak ve yaza ince bir vücutla girmek için bu 6 öneriyi mutlaka okuyun…

Diyet yapmadan sadece beslenme ritminizde yapacağınız birkaç küçük değişiklikle ince bir vücuda sahip olmayı başarabilirsiniz.

 

İşte Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları…

Protein Tüketin

Bir gün içerisinde yaptığınız her öğünde veya arada yaptığınız atıştırmalarda protein almayı unutmayın. Sebebi ise proteinli gıdaların, enerji vermesi ve çabuk acıkmanızı önlemesidir.

Öğünlerin Arasını Uzatmayın

Mümkün olduğunca öğünlerinizi her 3 saatte bir küçük öğün şeklinde tüketin. Eğer kendinizi uzun zaman aç bırakırsanız gün içerisinde daha fazla şey tüketerek, aşırı kalori almanıza sebep olmuş olursunuz. Eğer öğünlerinizi belirli saatlerde yerseniz, günün ilerleyen saatlerinde oluşacak aşırı yeme isteğini de bastırmış olursunuz.

√Limon Diyeti Nasıl Yapılır?sebze tüketimini arttırın

Sebze Tüketimini Artırın

Öğünlerinizde, öğünlerinizin yarısını taze sebze yemeklerine veya buharda pişmiş mevsim sebzelerine mutlaka ayırın. Lif, vitamin ve mineral açısından zengin sebzeler yediğinizde hem sağlıklı bir öğün yemiş olursunuz hem de aşırı miktarda kalori almayı önlemiş olursunuz.

√Göbek Eriten Mucize Yoğurt Kürü

fast food tüketmeyin

Dışarıda Yemek Yemeyin

Ev dışında yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçin. Dışarıda yiyeceğiniz yemeklerde porsiyonunuzu kontrol edemeyeceğiniz gibi, yemekte kullanılan yağ oranlarını da kontrol altında tutamazsınız. Bunlardan dolayı da fazla kalori almış olursunuz.

√Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsinizsu tüketin

Su Tüketin

Vücudunuzun su oranını dengelemek için günde 2 – 2,5 litre su içmeyi eksik etmeyin. Kimi zaman açlık krizlerinde aslında susadığınızı bilemezsiniz ve bu durumu açlıkla karıştırabilirsiniz. Açlığınızı hissettiğiniz zaman ilk önce büyük bir bardak su için ve bir müddet bekleyin. Eğer açlığınız geçmiyorsa sağlıklı atıştırmalıklara açlığınızı giderin.

tatlandirici-tuketmeyin

Tatlandırıcı Kullanmayın

Tatlandırıcı içerikli yiyecek ve içecekleri, sıfır kalorili de olsalar bile tüketmeyin. Buna benzer yiyecek ve içecekleri tükettiğiniz zaman ilk anda size çok leziz gelebilir; fakat ilerleyen saatlerde şişkinliğe ve vücudunuzun daha çok şeker arzulamasına sebep olmaktadırlar.