Doğal Çaydanlık Temizleme Yöntemleri!

Çaydanlık temizlemenin pratik yolu!

Çaydanlıkların dibinin kireç tutması ve kararması mutlaklarda en çok karşılaşılan can sıkıcı problemlerden bazılarıdır. Sizin de bu tür probleminiz varsa kadinneder.com okurları için hazırladığımız doğal çaydanlık temizleme makalemiz tam size göre. Bu yöntemlerle ovalamadan ve yorulmadan çaydanlıklarınızı ilk günkü gibi yapabilirsiniz.

 

Sirke Ve Limon Tuzu İle Çaydanlık Temizleme

 

Sirke İle Çaydanlık Temizleme

Bir miktar sirkeyi çaydanlık içerisine katarak yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatınız. Ardından çaydanlığı bol su ile yıkayınız. Çaydanlıklarınız tertemiz olacaktır.

 

Limon Tuzu İle Çaydanlık Temizleme

Eğer sirke kullanmak istemezseniz bunun yerine çaydanlık içerisine iki yemek kaşığı limon tuzu ekleyerek 15 dakika boyunca kaynatınız. Ardından çaydanlığı bol su ile yıkayınız. Çaydanlıklarınız bu yöntemle de tertemiz olacaktır.

 

Çaydanlık-temizlemenin-pratik-yolu-1

Yumurta Ve Patates Kabuğu İle Çaydanlık Temizleme

Çaydanlıktaki kireçleri yok etmenin bir diğer yolu ise yumurta ve patates kabuklarıdır. Çaydanlığın içerisine bir miktar su ve yumurta kabuğu ile patates kabuğu ekleyerek kaynatınız. Kaynadıktan sonra kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

 

 

Sirke Ve Karbonat İle Kararan Çaydanlık Temizleme

Kararan çaydanlıklarınızı temizlemek için en pratik yol sirke ve karbonat ile yapılan temizliktir. Kararan çaydanlığınız temizlemek isterseniz kirli çaydanlığınızı sirke dolu bir kabın içerisine yerleştirin ve bir gece bu şekilde bekletiniz. Bekletmenin ardından sirke kabının içerisine bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek bir müddet daha bekletin. Ardından bulaşık süngeri ile dış yüzeyini temizleyin. Çaydanlıklarınızın dışı ilk günkü gibi tertemiz olacaktır.