Doğal Hindistan Cevizi Yağlı Organik Krem

Bu gün siz kadinneder.com okurları için evde hazırlayabileceğiniz ve hem bebeğiniz için hem de kendiniz için kullanabileceğiniz iki adet organik krem tarifini vereceğiz.

 

Organik Bakım Kremi

Malzemeler:

Kullanabileceğiniz miktarlarda;

  • Organik hindistancevizi yağı
  • Organik zeytinyağı
  • Organik portakal yağı
  • Organik balmumu

.

Tüm malzemeleri karıştırarak hazırlayacağınız organik kremi tıpkı vazelin gibi bebeğinizin vücudunda ve kendi vücudunuzda kullanabilirsiniz. Vücut bakımı için oldukça faydalı olacaktır. Yapımı için Evde Organik El ve Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

İyileştirici Organik Krem

Malzemeler:

Kullanabileceğiniz miktarlarda;

  • Organik Hindistan cevizi yağı
  • Organik zeytinyağı
  • Organik lavanta yağı
  • Organik çay ağacı yağı
  • Organik citronella (Limonlu Melisa) yağı
  • Doğal balmumu

 

Tüm malzemeleri karıştırarak hazırlayacağınız organik kremi sivrisinek sokmalarına karşı kullanabilirsiniz. İyileştirici özelliğiyle her türlü rahatsızlığınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca hoş kokusu da sizi rahatlatacaktır. Limonlu melisayı bazı uzmanlar beş yaşın altında çocuklara önermemektedir. Bu konuda duyarlı olunuz. Ancak kendiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Organik Krem İçeriğindeki Ürünlerin Faydaları

 

Hindistancevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı; pişiklerde, yara izlerine yardımcı, cildi beslemede, mantara, virüslere karşı, dudak çatlaklarında, deodorant olarak, yara, kesik ve sıyrıkları iyileştirmede, iltihaplanmaya, mikrop kapmasına, böcek ısırıklarında kaşıntıya ve yanmaya karşı ve ayrıca akne problemlerine karşı faydalıdır.

 

Portakal Yağının Faydaları

Can sıkıntısına, psikolojik gerilim ve strese, yorgunluğa, kasvetli düşüncelere karşı etkilidir. İnsana olumlu bir bakış vermekte ve enerji sağlamaktadır. Cilde güzellik ve canlılık katar. Ayrıca cildi sıkılaştırır, akne ve sivilceleri yok eder. Yara ve yanıkların tedavisinde faydalıdır. Selülitli bölgelere masaj yaparak uygulandığında selülitin azalmasına fayda sağlamaktadır.

 

Lavanta Yağının Faydaları
Lavanta yağı güzel kokulu olması sebebiyle ev temizliğinden güzelliğe ve sağlığa kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Çatlayan dudaklara, uçuklara, böcek ve arı sokmalarında şişme ve kaşıntıya, yanıklara, kesit ve yaralara, güneş yanıklarında, araç tutmalarında, egzama ve dermatitte etkili olarak kullanılmaktadır.

 

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Akne ve mantar tedavisinde, bit ve pirelere karşı, iltihap gidermede, kötü kokuları gidermede, cilt lekelerinde, uçuklar, yanıklar, su toplamaları, siğiller, akneler, isilikler, böcek ısırmalarında kullanılmaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemini uyarıcı özelliği bulunmaktadır.

 

Citronella (Limonlu Melisa) Yağının Faydaları

Citronella yağı sabun ve parfüm sanayisinde fazlaca kullanılmaktadır. Ayrıca kenede dahil olmak üzere pek çok zararlı haşerenin uzaklaştırılması için oldukça etkilidir. Depresyonu ve melankoliyi gidermede, sakinleştirici olarak, ruhu canlandırmada, uykuyu düzenlemede, alerji, egzama, sedef, nörodermit durumlarında, kas ve baş ağrıları, aşırı terlemede, hafızayı güçlendirmede oldukça etkilidir. Serinletici bir etkisi de bulunmaktadır.

 

Evde Organik El ve Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Bebek İçin Ev Yapımı Organik Pişik Kremi

Ardıç Yağı Faydaları Ve Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Havuç Kremi – Doğal Bir Bronzlaştırıcı