Dondurulmuş Limonun Faydaları

Dondurulmuş Limonun Faydaları

dondurulmuş limon faydaları, dondurulmuş limonun faydaları, donmuş limon mucizesi, donmuş limon kabuğu, dondurulmuş limon zayıflatırmı, dondurulmuş limon limonata, dondurulmuş limon suyu, buzlu limon faydaları konuları hakkında kadinneder.com olarak hazırladığımız makaleyi okumaktasınız.

  

 

Dondurulmuş limonun sizi şaşırtacak birçok faydası bulunmaktadır. Daha önce birçok yazımızda belirttiğimiz gibi limonun pek çok yararı bulunmaktadır. Ama çoğu zaman buzdolabında kullanılmaz olarak gördüğümüz dondurulmuş limonun faydalarını hiç duymamışsınızdır. 

 

Dondurulmuş Limon Hazırlamak için limonu temizce yıkayıp buzdolabınızın buzluk bölümüne katınız. Limon donduktan sonra kabuğuyla beraber limonun tamamını rendeleyerek kullanabilirsiniz. Dondurarak rendelemiş olduğunuz limonu, yemeklerinizin üzerine serperek kullanabilir, sebze salatasına, makarnaya, makarna sosuna, dondurmaya, çorbaya, balık porsiyonlarına ekleyebilirsiniz. Dondurulmuş limon yemeklerinize ve diğer ekleme yaptığınız servislerinize daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir tat kazandıracaktır.

Limonun tamamını kullanarak, bir kısmını ziyan etmeyip öğünlerinize yeni bir lezzet katmasının dışında pek çok faydası bulunmaktadır. Rendelenmiş limonun, limonun yalnızca suyunda mevcut olan 5 yâda 10 kat daha fazla vitamin barındırır. Bu sebeple limonun tüm özelliklerinden faydalanmak ve sağlıklı beslenmeye yardımcı olmasını sağlamak için tüm limonu dondurarak ve rendeleyerek yemeklerinizin üzerine serpmek daha faydalı olacaktır. Tüm bunların yanında rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici bir faydası bulunmaktadır.

Limonun (Citrus) kanser hücrelerini öldürücü mucizevi bir etkisi bulunmaktadır. Tadı hoştur ve kemoterapinin korkunç etkilerinin azaltılmasında güçlü bir destekçidir. Limon pek çok şekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa’sı tüketilebilir. Sıkılarak suyu çıkartılabilir. Limonlu içecekler yapılabilir, dondurma, limonata vs..

Limonun daha sayamadığımız pek çok faydası bulunmaktadır ama en ilginci urlar, kistler, tümörler üzerindeki mucizevi etkisidir. Yapılan çalışmalar limonun her türlü kansere iyileştirici bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Diğer yandan geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara, enfeksiyonlara ve mantara karşıda kullanılabilmektedir. Dâhili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkin bir faydası bulunmaktadır. Çok yüksek tansiyonu bulunanlarda kan basıncını düzenleyici faydası bulunmaktadır. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı faydalıdır.

1970 yılından bu yana 20’nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon, kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere toplam 12 kanser çeşidi üzerinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, tüm dünyada kemoterapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha faydalı olduğu tespit edilmiştir, kanser hücrelerinin gelişmesini azalttığı gözlemlenmiştir. Yapılan araştırmalr sonucunda ortaya çıkan en ilginç tespit ise: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini yok ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status