Ev İşi Yaparak Zayıflamak İster Misiniz?

Ev İşi Yaparak Zayıflamak İster Misiniz?

Her gün sabah kahvaltısından başlayarak salonunuzdan,mutfağa, diğer odalarınız ile çocuk odası arasında sürekli gidip gelen bayanların kilo vermesi daha kolaydır. Spor yapmış gibi olacağınız bu yürüyüşlerle biraz da yedip içtiklerinize dikkat ettikten sonra rahatça kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem evinizdeki temizleyerek fazlalıklardan kurtulduğunuz gibi, evinizi de temizlerken bunun yanı sıra bedeninizdeki kilolardan kurtulabilirsiniz. Ev işi deyip geçmemek gerekiyor. Tozları almak, bulaşıkları yıkamak, masayı toparlamak, camları silmek, banyo ve lavaboları ovalamak, ütüleri yapmak, çamaşırları asmak ve toplamak gibi işlerin hepsi son derece fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olur.

Mutfağınız için gereken aldığınız eşya poşetlerini taşımak bile neredeyse bir yemekte alacağınız 200-250 leri bulan kaloriyi yakmanızı sağlar. Çünkü yürümek, ağırlık taşımak, merdiven çıkmak, doğrulmak-eğilmek gibi güç sarfedici çoğu eylemi yapmış oluyoruz. Camları silmekse yine bunun yarısı kadar kalori yakmanıza uzanma, taşıma hareketlerinde bulunmanız büyük kaloriler yaktırır size. Bu davranışları bir süre öğünlerinize dikkat ederek beraber uyumlu olarak yeniden yaptığınızda sayfalarca diyet listesine gerek kalmadan yada günlerce yürümek, pedal çevirmek, televizyondan spor hareketleri izleyip evin içinde bunları yamaya gerek kalmadan fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Çalışan bayanlar için yazdıklarımız pek iyi bir tavsiye gibi görünmese de ofislerinde aynı hareketleri yapmayı gerektirecek diğer türlü işlerden kaçınmamaları yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status