Ev İşi Yaparak Zayıflamak İster Misiniz?

Ev işi yaparak zayıflamak her kadının hayalidir mutlaka. Her gün ev işi yapıyorum ama ben niye zayıflayamıyorum dediğinizi duyar gibiyim. Ev işi yaparak zayıflamak için bunu rutin haline getirmek ye yediklerinizle içtiklerinize dikkatte etmelisiniz.

Her gün sabah kahvaltısından başlayarak salondan, mutfağa, diğer odalar ile çocuk odası arasında sürekli gidip gelen hanımların kilo vermesi daha kolaydır. Spor yapmış kadar olacağınız bu yürüyüşlerle, biraz da yedip içtiklerinize dikkat ederek rahatça kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem evinizdeki kirlerden kurtulacak hemde vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Ev işi deyip geçmemek gerekiyor. Tozları almak, bulaşıkları yıkamak, masayı toparlamak, camları silmek, banyo ve lavaboları ovalamak, ütüleri yapmak, çamaşırları asmak ve toplamak gibi işlerin hepsi fazlaca kalori yakmanıza yardımcı olur.

Alışveriş sonrası aldığınız eşya poşetlerini taşımak bile neredeyse bir yemekte alacağınız 200-250 leri bulan kaloriyi yakmanızı sağlar. Çünkü yürümek, ağırlık taşımak, merdiven çıkmak, doğrulmak-eğilmek gibi güç sarf edici çoğu eylemi yapmış oluyoruz. Camları silmekse yine bunun yarısı kadar kalori yakmanıza sebep olur. Uzanma ve taşıma hareketlerinde bulunmanız büyük kaloriler yaktırır size. Bu hareketleri bir süre yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederek, sayfalarca diyet listesine gerek kalmadan yada günlerce yürümek, pedal çevirmek, televizyondan spor hareketleri izleyip evin içinde bunları yamaya gerek kalmadan fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Çalışan bayanlar için yazdıklarımız pek iyi bir tavsiye gibi görünmese de ofislerinde aynı hareketleri yapmayı gerektirecek diğer türlü işlerden kaçınmamaları yeterlidir.