Ev Yapımı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ev Yapımı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ev yapımı yöntemler ile dişlerinizi beyazlatarak arkadaş ortamlarında konuşurken kahkahalar atabilir ve fotoğraflarda bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız dişleri beyazlatmanın 4 yolu:

1- Diş Beyazlatma İçin Karbonat Ve Oksijenli Su

Diş beyazlatmak için en çok kullanılan yöntemlerin başında evde kullanılabilen karbonat ve oksijenli su gelmektedir. Karbonat ve oksijenli suyu macun kıvamına getirerek diş fırçanız yardımıyla dişlerinizi fırçalayınız. Dikkat etmeniz gereken nokta, bu karışımı dişlerinize 3-5 gün süresiyle uyguladıktan sonra 6 ay boyunca beklemeniz ve bu sürede kullanmamanızdır. Yapacağınız karışım aşındırıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı sık kullanılması dişlerinize zarar verecektir.

 

2- Diş Beyazlatma İçin Elma Sirkesi İle Gargarası

Seyreltilmiş elma sirkesi dişlerinize oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. 1 ölçek sirkeyi ve 3 ölçek suyu karıştırarak gargara olarak uygulayınız.

dis-beyazlatma-muz

3- Diş Beyazlatma İçin Muz Kabuğu

Muz kabuklarının iç bölümleri potasyum ve magnezyum benzeri mineraller bakımından oldukça zengindir. Saydığımız bu mineraller, diş minesince emilir ve beyazlatıcı faydası bulunmaktadır. Normal bir biçimde dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün ve daha sonra 2 dakika bekleyin. Ardından temizce su ile durulayın.

 

4- Diş Beyazlatma İçin Çilek Macunu

Çilek, içeriğinde malik asit bulundurur. Malik asit kahve, şarap ve çay lekelerini gidermek için oldukça etkili bir maddedir. 2 adet çileği ezin ve karbonatla ile karıştırarak 5 ile 7 dakika arasında yaptığınız bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Bu karşımı her gün kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Önemli uyarı: Ev yapımı tarifleri doktorunuza danışmadan denememenizi öneririz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Çörek Otu, Kefir Ve Ekinezya Şifası – Kadın Ne Der?: […] Çörek otu, kefir, ekinezya üçlüsü ile her türlü mikroba
2018-01-06 20:17:22
Göğüs Sıkılaştırma İçin İncir Çekirdeği Yağı – İbrahim Saraçoğlu – Kadın Ne Der?: […] Sıkılaştırma – Sarkık Göğüs İçin İncir Çekirdeği Yağı Kürü
2018-01-06 20:16:49
2017-03-15 00:56:46
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status