Ev Yapımı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ev yapımı yöntemler ile dişlerinizi beyazlatarak arkadaş ortamlarında konuşurken kahkahalar atabilir ve fotoğraflarda bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız dişleri beyazlatmanın 4 yolu:

1- Diş Beyazlatma İçin Karbonat Ve Oksijenli Su

Diş beyazlatmak için en çok kullanılan yöntemlerin başında evde kullanılabilen karbonat ve oksijenli su gelmektedir. Karbonat ve oksijenli suyu macun kıvamına getirerek diş fırçanız yardımıyla dişlerinizi fırçalayınız. Dikkat etmeniz gereken nokta, bu karışımı dişlerinize 3-5 gün süresiyle uyguladıktan sonra 6 ay boyunca beklemeniz ve bu sürede kullanmamanızdır. Yapacağınız karışım aşındırıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı sık kullanılması dişlerinize zarar verecektir.

 

2- Diş Beyazlatma İçin Elma Sirkesi İle Gargarası

Seyreltilmiş elma sirkesi dişlerinize oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. 1 ölçek sirkeyi ve 3 ölçek suyu karıştırarak gargara olarak uygulayınız.

dis-beyazlatma-muz

3- Diş Beyazlatma İçin Muz Kabuğu

Muz kabuklarının iç bölümleri potasyum ve magnezyum benzeri mineraller bakımından oldukça zengindir. Saydığımız bu mineraller, diş minesince emilir ve beyazlatıcı faydası bulunmaktadır. Normal bir biçimde dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün ve daha sonra 2 dakika bekleyin. Ardından temizce su ile durulayın.

 

4- Diş Beyazlatma İçin Çilek Macunu

Çilek, içeriğinde malik asit bulundurur. Malik asit kahve, şarap ve çay lekelerini gidermek için oldukça etkili bir maddedir. 2 adet çileği ezin ve karbonatla ile karıştırarak 5 ile 7 dakika arasında yaptığınız bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Bu karşımı her gün kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Önemli uyarı: Ev yapımı tarifleri doktorunuza danışmadan denememenizi öneririz.