Evde Hazırlayabileceğiniz Cilt Maskeleri

Cildinize bakım yapmak ve daha da güzelleşmek için aslında para harcamanıza hiç gerek yok! Evde kendinizde orijinal doğal yöntemlerle istediğiniz etkide güzellik maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hem doğal yollarla güzelleşmiş olacak hede hiç masraf etmemiş olacaksınız.

Şimdi siz kadinneder.com okurları için etkili ve evde yapabileceğiniz birkaç güzellik maskesi tarifi veriyoruz;

 

Havuç Maskesi İle Hasarlı Ciltten ve Siyah Noktalardan Kurtulun

2 adet havucu uygun büyüklükteki bir kabın içerisine rendeleyerek ekleyin daha sonra üzerine bal, zeytinyağı ve az miktarda limon suyu ekleyiniz. Tüm malzemeleri karıştırdıktan son cildinize usulca uygulayınız.

Yarım saat cildinizde beklettikten sonra su yardımıyla temizleyiniz. Havuç maskesi cildinizi yenileyerek siyah nokta, ölü deri ve hasarlı noktaların kaybolmasını sağlayacaktır.

 

Salatalık Maskesi İle Cildinizi Rahatlatın ve Kırışıklıklardan Kurtulun

Salatalığı ( Yapacağınız karşım çoksa sayıyı arttırabilirsiniz) soyun ve uygun büyüklükte bir kabın içerisine rendeleyin ve yoğurt ekleyerek karıştırınız. Karışım yeterince eridikten sonra ( Yüzünüze sürecek kıvama gelene kadar karıştırınız) daha önceden temizlediğiniz cildinize uygulayınız. Yarım saat maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra su ile temizleyiniz.

Salatalık diyeti cildinizdeki kırışıklıkları azaltacak, siyah nokta ve sivilce izlerini temizleyecek ve cildinizi hissedilir derecede gerginleştirecektir. Ayrıca salatalık maskesinin vücudu besleyici bir faydası vardır. Haftada bir kez uygulanmalıdır.

 

Limon Suyu Maskesi İle Siyah Noktalardan ve Yağlardan Kurtulun

Bir kabın içerisine yarım limonu sıkarak suyunu çıkarınız. Temiz bir pamuk yardımıyla çıkarmış olduğunuz limonun suyunu cildinize uygulayınız. Limon doğal bir asit kaynağı olduğundan cildinizi yakacaktır. Bu sebeple göz çevrenize ve dudaklarınıza değdirmemeye özen gösteriniz. Limon suyu maskesini mümkün olduğunca gece uygulamaya çalışınız. Maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüzdeki yanma, gerginlik ve kaşıntı normaldir.

Maskeyi temizlemeyin ve sabaha kadar yüzünüzde bekletiniz. Sabah ılık bir su yardımıyla maskeyi yüzünüzden temizleyiniz. Eğer yüzünüz hassas ise maskenin uygulanma süresini kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Limon suyu maskesi vücudunuzu yakacak ve bu sayede yağlı olan cildinizi rahatlayacaktır, bu sayede yüzünüzde mevcut olan sivilce ve siyah noktalar yok olacaktır. Bünyesinde mevcut olan C vitamini sayesinde cildi tamir ederek hücrelerinizi yenileyecek ve daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Limon suyunun doğal bir antiseptik etkisi göstermektedir.