Evde Mayonez Nasıl Yapılır? Mayonez Tarifi

08Evde Mayonez Nasıl Yapılır?

Mayonez, yemekler üzerinde kullanılan tadı hoş ve en çok sevilen soslardan yalnızca birisidir. Mayonez kullanırken yağ oranının fazla olması ve katılan ağır malzemeler sonucu meydana gelen kalorilerin göz ardı etmemek gerekir. İşte böylesine bağımlısı olduğumuz mayonezi kendi evimizde kendi malzemelerimizle hazırlamak mümkün. Mutfakta bulundurulacak bir kaç malzeme ve kısa karışım sonrası kendinize harika bir mayonez elde edebilirsiniz.

Yine unutmadan söylemekte fayda olacak bir şey var! Birazdan hazırlayacağınız mayonez içerisinde sıvı yağ ve yumurta bulunacaktır. Bu yüzden mayonezi her nerede olursanız olun yemeden önce bir kez daha düşünün. 🙂 Yağın ve kalorinin vücut üzerinde kilo konusunda nasıl olumsuzluklara yol açacağını hatırlatmak istedik. 🙂

√Pratik Kaşarlı Ekmek Nasıl Yapılır?

evde mayonez nasıl yapılır

Evde Mayonez Malzemeleri:

2 tane yumurta
1 su bardağı kadar sıvı yağ
1 tatlı kaşığı şeker ve tuz

Evde Mayonez Nasıl Yapılır?

Yumurtalarımızı kıralım şeker ve tuzumuzu mutfak robotunuz içerisine koyup karıştıralım. Mutfak robotuna sahip değilsek manüel olarak çırpma prosedürünü yapabiliriz.
Robot içerisinde karışımı yaparken yavaş bir biçimde yağı ilave ediyoruz.
Karışım esnasında homojen bir yapı elde edince mayonezimiz hazır olmuş demektir. Şimdi afiyetle mayonezinizi kullanılabilecek yemekler üzerinde yemeye başlayabilirsiniz.