Evde Saç Parfümü Hazırlama

Evde Saç parfümü Nasıl Hazırlanır

Saç Parfümü son dönemlerde oldukça popüler olan ve en çok aranan konulardan bir tanesi. Hareket halinde olan saçlardan güzel kokular yayılmasını ve etrafınızdakilerden sıyrılmanızı sağlayan bir üründür. Evde saç parfümü yapımı oldukça pratik ve etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir üründür.

√Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

Yalnızca güzel kokusu değil ekonomik olması sebebiyle de her zaman yapmayı isteyeceğiniz bir bakım ürünü olacaktır. Gün boyu mis gibi kokan saçlara sahip olacak ve içeriğindeki ürünler sayesinde ayrıca saçlarınıza doğal bir bakımda yapmış olacaksınız.

Hadi hep birlikte siz kadinneder.com okurları için hazırlamış olduğumuz Evde Saç Parfümü Hazırlama konusuna geçelim.

√Çam Terebentin Yağı İle Saç Bakımı?

Evde Saç Parfümü Hazırlama

Malzemeler

Kullanacağınız malzemeleri aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz.

  • 3 damla bergamot (Yağ biçimde)
  • 1 Çorba kaşığı potasyum benzoin
  • 5 Çorba kaşığı lavantalı kokulu sakız
  • 1 Çorba kaşığı nitrat
  • 1 Ölçek zamk (Zamk ağacından alınmalı)
  • 6 Çorba kaşığı odun kömürü (Pudra şeklinde bulamazsanız döverek pudra yapabilirsiniz)

Ceviz Yaprağının Saça Faydaları

Evde Saç Parfümü Yapılışı

Pudra halinde kömürünüz yoksa var olan kömürleri pudra haline getiriniz. Daha sonra Yağları ekleyerek iyice karıştırın. Odun kömürünü pudra haline getiriyoruz. Ardından diğer malzemeleri de karışıma ekleyerek iyice karıştığından emin oluncaya kadar karıştırın.

Son olarak uygun büyüklükteki bir tencerenin içerisine kullanabileceğiniz kadar su ekleyin ve malzemelerimizi farklı bir kap içerisinde bu tencerede benmari usulü ısıtın.

Karışım yeteri kadar ısındığında ortaya hoş kokulu bir buhar çıkacaktır. Saçlarınızı bu buhara tutarak içine işlemesini sağlayın.

İşte Ev yapımı saç parfümü yapımı bu kadar kolay ve pratik.

√Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Karışıma eklediğiniz malzemelerden hangisinin kokusunu seviyorsanız, o malzemeyi biraz daha fazla ekleyerek, kokunun daha baskın olmasını sağlayabilirsiniz.