Evde Yüz Beyazlatıcı Maske Yapımı

Cilt lekeleri kadınların dert ettiği önemli sorunlardan biridir. Genellikle yaz aylarında güneşin etkisiyle ya da bronzlaşmak isterken cildinde lekeler oluşan kadınlar bunları geçirmek için piyasada satılan çeşitli kremlere yüksek meblağlar ödeyerek satın alırlar. Bunlar elbette ki; çözüm olabilir. Ancak evde de kendi çabalarımızla yüz beyazlatıcı maske yapmak mümkündür. Aşağıda sizlere birkaç yüz beyazlatıcı maske tarifi verdik.

Limonlu Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi:

Gece yatmadan önce ikiye böldüğümüz limonun yarsı ile yüzümüzü iyice ovalar ve yıkamadan yatarsak yüzümüzdeki lekelerin giderilmesinde yardımcı olur. Sabah uyandığımızda yüzümüzü yıkaya biliriz.

√Jelatinli Cilt Maskeleriev yapımı maske tarifi

Yoğurtlu Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi:

Bu maske için ev yapımı doğal yoğurt kullanılması daha etkili olacaktır. Öncelikle bir miktar yoğurdu cildimize masaj yaparak sürüyoruz. 5 dakika kadar masaj yapabiliriz. Yoğurt cildimizde yarım saat kadar durduktan sonra ılık süt ya da ılık su ile yıkaya biliriz.

√Aspirin Maskesi İle Sivilce ve Lekelere Sonev yapımı yüz beyazlatıcı

Pirinçli Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi:

Bu maskemiz için 1 çay bardağı süt ve pirinç ununa ihtiyacımız var. Öncelikle pirinç unu ve sütü karıştırıyoruz. Krem kıvamı elde ediyoruz. Bu kremimizi bir fırça yardımı ile cildimize sürüyoruz. Ortalama yarım saat beklettikten sonra durulayabiliriz. Bu maske tarifimizi haftada 2 kez cildimize uygularsak zaman içinde faydalı sonuçlar elde edebiliriz.

√Patates Suyu Maskesi İle Cilt Ve Yüz Bakımı

Her şeye rağmen her cildin reaksiyonu farklı olacağından bu maskeleri uyguladığınızda herhangi bir durumla karşılaşırsak mutlaka bir cilt doktoruna başvurmanızı öneririz. Cilt sorunları bayanların ortak sorunlarından biridir. Yukarıda sizler için önerdiğimiz maskeler bu sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.