G Noktası Nedir? Nasıl Bulunur?

G noktası olarak adlandırılan nokta kadınların cinsel ilişki sırasında orgazm olduklarında cinsel zevki en yoğun yaşadıkları bölümdür. Dünyada ve ülkemizde sayısız kadının G noktasından henüz haberi bile yoktur. Ancak bu noktadan haberdar olan kadınlar G noktasından uyarıldıklarında daha çok zevk alacaklarını bildiklerinden doğru şekilde uyarılmak ister.

G Noktası Nasıl Bulunur

G noktası tam olarak vajinanın giriş kısmındaki yumuşak bölgededir. Kadınlar vajinaya mastürbasyon amaçlı masaj uyguladıklarında bu noktayı çok rahat hissedebilirler. Cinsel birliktelik sırasında da partneri tarafından G noktası uyarılan kadın çok daha farklı bir zevk hisseder. G noktasını bulmak için vajinanın üst tarafından yer alan pubis kemiğine başparmak koyulduğunda, diğer parmaklar ile vajinaya masaj yapılıp uyarılmalıdır. Bu nokta ancak zevk alınan durumlarda fark edilir. G noktasına baskı yapıldığında idrarınız gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Fakat bu sadece bir histir.

√Vajinal Akıntı Nedir? Vajinal Akıntı Nasıl Engellenir?

g noktası nasıl bulunur

Bir kadının G noktasını bulabilmesi için en iyi pozisyon oturması ya da yüz üstü yatmasıdır. Sırt üstü yatarken bu noktanın bulunması güçtür. Dolayısıyla da kadınlar sırt üstü yaşadıkları cinsel ilişkilerde G noktasına ulaşmak zordur. Eğer kendi kendinizi tatmin etmek yani mastürbasyon yapmak, istiyorsanız bunu oturur pozisyonda gerçekleştirirseniz G noktasına ulaşmanız ve daha çok zevk almanız kolay olacaktır.

Cinsel ilişkiye giren kadınlar, partnerleri tarafından G noktalarından uyarıldıklarında bambaşka hazlar alırlar. Kadınların orgazm oldukları an, bu noktanın en net fark edilebildiği andır.

G noktası bulunup dokunulduğunda idrarınız varmış gibi hissedersiniz. Ancak bu idrarınız olduğu anlamına gelmez. G noktası ile idrar torbası birbirine yakın yerlerde olduğundan oluşan bir histir. Bu önemli bir uyarıdır. Çünkü genellikle kadınlar bunu hissettiklerinde idrarlarını yapmak istiyorlar ve alınan zevk de boşa gidiyor. Eğer vazgeçmezseniz orgazmı doruklarda yaşamış olursunuz.  Mastürbasyon veya ilişki esnasında G noktasına dokunup uyarmak kadını orgazmı en yüksek ve tatmin edici şekilde yaşamaya götürecektir.

√Vajinal Ağrıların Sebepleri

G Noktası Bulunurken Dikkat!

Tüm bedeninizde zevki hissederken vajinada da değişik bir his yaşayarak zevkin doruklarına ulaşabilirsiniz. Ancak G noktasını bulma amacıyla uygulanan fazla baskı sahiden idrarın gelmesine sebep olacaktır. Bu ayrımı iyi yapmak gerekir.

 

G Noktasını Bulmak Zordur

G noktası doğru bulunan kadınlarda aldıkları zevkin göstergesi olarak vajinadan sıvı akar. Bu da idrarla karıştırılıp çoğu zaman ilişki sonlandırılmaktadır. Yapılan yanlışlardan biri de budur. G noktasından alınan zevk daha önce hiçbir yerde yaşamadığınız bir duygudur. Bu hissi her cinsel ilişkide yaşayacaksınız diye de bir şey yoktur. G noktasının değerli olmasının da sebebi budur. Bu nokta doğru bulunduğunda alınan zevk kadının bütün bedeninde hissedeceği bir zevktir.

G noktasının zor bulunma sebeplerinden biri de bazı kadınlarda normalde küçük olmasıdır. Bazı kadınlarda ise menopoz döneminden sonra daha da küçüldüğü gözlemlenmiştir. G noktası her kadında vardır. Ancak bunu bulamayan kadınlar, bulmaya uğraşmak yerine klitorislerinin uyarılmasını sağlayarak zevk almaya devam etmelidirler.

Ancak G noktasına ulaşmak isteyen ve bu konuda ısrar eden kadınlar için bu amaçla üretilmiş özel vibratörlerin kullanılması uygundur. Bu amaçlı vibratörlerin ucu kıvrıktır. Çünkü vajinanın içindeki tüm bölgelere ulaşabilmek üzere tasarlanmıştır. Bu vibratörlerden edinmek isteyen kadınlar internet üzerinden kadınlara yönelik cinsel içerikli ürünler satan sitelerden alışveriş yaparak, gizlilik politikası çerçevesinde bu ürünü satın alabilirler.