Göbek Eriten 6 Yiyecek

Yapılan araştırmalarda kimi gıdalar ve yiyeceklerin göbek eritmede ve karın yağlarını yakmak için oldukça etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Aşağıda detaylı şekilde verdiğimiz besinler günlük olarak ta tüketme fırsatı bulduğumuz gıdalardandır. Adı sanı bilinmedik egzotik meyvelerden ve sebzelerden söz etmiyoruz. Mucize aslında büyük ölçüde buzdolabımızın içerisinde.

MUZ: Bir çok kişinin en çok tercih edilen meyvesi kesinlikle muzdur. Muz, zayıflatıcı ve yağ yokedici etkisini büyük ölçüde içinde barındırdığı potasyum mineraline borçludur. Muzda fazlaca bulunan potasyum, metabolizmayı hızlandırıyor ve vücutta ödem tutulmasını engeller. Kilo almaya neden olan sodyum mineralinin de vücudu tehlikeye sokacak düzeylere çıkmasına engel oluyor.göbek eriten gıdalar

YOĞURT: Yoğurt fazla kilolara neden olan toksinleri vücudumuzdan atmamıza yardımcı oluyor ayrıca içerdiği kalsiyum elementi ile aynen potasyumda olduğu gibi metabolizma hızını % 15 – 20 hızlandırıyor. Yoğurt, sindirimi basitleştirici etkisi olan ve yararlı bakteriler diye de bildiğimiz probiyotik mikroorganizmaları dan bol miktarda içerisinde barındırıyor. Metabolizma yavaşlamasının önemli bir sebebi olan insülin direncine karşı da yoğurt olabildiğince yararlı bir gıdadır ve bedenin insülin dengesini sağlar. Sadec bunlarda değil, yoğurt kuvvetli bir ödem sökücü yiyecektir ve vücutta yağ dokularının arasında biriken ödemleri vücuttan atma yeteneğine sahip bir besin maddesi olarak dikkat çeker.

ÇİLEK: Kırmızı renkli meyve ve sebzelerin en önemli özelliği bol miktarda antioksidanı içerisinde barındırmasıdır. Çilek de antioksidanlar bakımından zengin bir meyvedir ve hem kalp krizine karşı iyi gelen bir meyve olarak hem de yaşlanmayı geciktirici bir besin maddesi olarak tüketilmesinde oldukça çok yarar vardır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırması ve dokulara kan yoluyla daha çok oksijen ulaşmasını sağlayan demir elementi açısından olabildiğince zengindir. Çilek diğer taraftan yoğurtla beraber tüketilirse hem öğün atlamak ve tokluk hissi oluşmak hem de yan karın bölgesi yağlarının erimesine yardımcı olmaktadır. Kas güçlendirici bir gıda olduğundan özellikle spor yapanlar ve vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler tarafından tüketilmelidir.

YEŞİL ÇAY: Yeşil çay yağların bağırsaklardan emilmesine engel olduğu için yağlı ve kalorili yiyeceklerin vüctta yağ depolamasına engel olmaktadır. Diğer yandan günde 3 fincan yeşil çay içilirse hem metabolizma hızı artırır ve böylece ortalama ayda 1 kilo zayıflama sağlar hem de bölgesel yağları eritici etki yapmaktadır. Yeşil çayın gereğinden çok tüketilmesi istenmeyen etkiler doğurabilmektedir.

TURUNÇGİLLER: Genel olarak greyfurt ve limon yağ yakıcı meyveler olarak tanımlanır. Ancak turunç, portakal ve mandalina da en az greyfurt kadar kilo almamaya ve vermeye yardımcı olmaktadır. Greyfurtun yağ yakıcı olduğu ve günlük olarak alınan yağların aşağı yukarı 4 te birini eritebilme kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir. Greyfurt o denli etkili bir bitkisel kilo verme yoludur ki kendi adına diyet listeleri bile yapılmıştır. Özellikle egzersiz hareketleri ile beraber içildiğinde greyfurt, egzersiz yapılan bölgeleri (göbek ve karıın yağları, Basen ve kalça bölgesi gibi) eritici yararları mevcuttur.

TAHILLAR: Pek fazla bilinmeyen bir diğer göbek eritici besin grubu ise tahıl ve ürünleridir. Burada tahılla kastedilen kesinlikle beyaz un değildir. Aksine içerisinde bolca lif bulunan çavdar, kepek ekmeği gibi tahıl ekmeğidir. Tahılda bulunan lifler bir yandan sindirimi oyalayarak vücuda fazladan kalori harcatır, diğer taraftan da vücuttaki yağ hücrelerinin iyice küçülmesine yardım eder. Bedenimiz kepekli tahıları farklı besinlere göre daha yavaş yaktığı için vücudumuzun daha geç acıkmasını sağlar ve tok tutucu gıdalar olarak kullanılır. Bunların dışında altın çilek, kivi, böğürtlen, yaban mersini gibi meyveler de göbek bölgesini eritmek için kullanmak mümkünler. Bu meyvelerin her biri hem besleyicilik bakımında hem de kilo vermek için çok önemli besin maddeleridir.