Günde On Dakikanızı Ayırarak On Yaş Gençleşin

Biz bayanların en büyük korkularından biri yaşlanma belirtileri, daha fazla yüzde ortaya çıkarken, zamana yenik düştüğümüz artık yaşlanmayı kabul etmemiz gereken bir ruh hali içine girmemize yol açar ama artık tıp alanında sağlanan basit tedaviler ile yaşlanmayı ertelemek veya geciktirmek mümkün olabilir.

√Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

Erken yaşlanmayı engellemek ve yüzdeki yaşlanma belirtileri olan kaş sarması, kaz ayak kırışıklıkları boyun çizgileri ve dudak üzeri kırışıklıkların oluşmasını önlemek istiyorsanız sizlere estetik bir teknik olmayan gün içinde yalnızca 10 dakikanızı ayırarak yüz masaj yöntemleri kullanarak bu belirtileri ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Son yıllarda olabildiğince ön plana çıkan doğal tekniklerden biri olan gerdirme masajı ile stresten, gergin çalışmaktan kaslarının aktifleşmesine ve kırışık önleyici çoğu faydası bulunan bu masaj vasıtası ile yaşlanmayı erteleye bilirsiniz. Bu sayede daha az kırışıkla yaşlanma sürecinde sizde güzellik kazanabilir yıllara meydan okuyabilirsiniz yalnızca 10 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

√Mükemmel Cilt İçin 8 Öneri

* Boyun masaj yöntemi: Boyun yaşlanmayı direk çizgilerle ve sarkmalar gösterir bu nedenle yer çekimini önlemek için nemlendirici yüz kreminin sonrasında parmaklarınızı kullanarak ve boynu yukarıya kaldırarak gerginlik oluşturun sonrasında boynun alt kısmından yukarıya doğru vurucu yöntemlerle bölgeyi uyararak masaj yapın. Boyun kaslarını çene ucuna kadar olan bölgeyi de içine alarak yapmaya özen gösterin

*Yüz kaslarının çalışmasını sağlayan masaj yöntemi: Şakaklarınızda oluşan gerilim çizgilerini azaltmak için ise parmaklarınızla ufak yuvarlaklar çizin bu hareketi yaparken yani bütün masaj yöntemlerini uygularken derin nefes alıp vermeyi unutmayın. Orta parmaklarınızı kullanarak kaşların başlama noktasından şakaklarınıza yani kaşın bittiği alana kadar olan bölgeye parmaklarınızla masaj yapın. Kaş altlarında da bu hareketi uygulayarak masajı 3 er kez yeniden tekrarlayın. Daha sonra aynı hareketi kaşlarınızdan başlayarak saç diplerinize doğru uygulayın ve buradan da şakaklarınıza doğru aynı baskıyla geri dönün. Bu masajı üç kez yeniden yapın.

*Kaşların sarkmasını engellemek için masaj yöntemi: Bu masajda başparmağımızı ve işaret parmağımızı kullanacağız bu iki parmak arasına aldığınız kaşlarınızı içten dışa ve dıştan içe doğru hareket ettirerek kasların çalışmasını sağlayın. Bu masajı içten dışa 4 kez içten dışa 4 kez yeniden yapın.

√Mükemmel Kalçalar İçin 5 Egzersiz Hareketi

*Dudak kırışıklıklarını önleyici masaj yöntemi: Dudaklarınız kırışarak büzülmesini istemiyorsanız yapmanız gereken dudaklarınızın üzerinde ağız açık ve gerginken geniş dudak kenarlarında daire çizmektir. 4 kez yeniden yapabilirsiniz.

*Yanaklarınızın canlı görünmesini ve sarkmasına engel olan masaj yöntemi: Bu masajı yaparken burundan başlayarak kulaklarınıza kadar olan bölgeye masaj yapmalısınız. Masajı 4 kez yeniden yapın daha fazla elmacık kemiklerinin altından ve üstünden geçen parmak hareketleriyle gergin parmak vuruşlarıyla kulakta bitirin.