Güneş Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Güneş Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Güneş Lekeleri Nasıl Oluşur?

Güneş ışığında ultraviyole ışınlar bulunmaktadır ve bu ışınlar insan cildi üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.  Özellikle güneşin en etkili olduğu öğlen saatlerinde güneş ışığına maruz kalmak güneş lekelerine sebep olmaktadır. Bu olumsuz etkilerden kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz doğal güneş maskeleri bulunmaktadır.

 

Doğal Güneş Lekesi Maskeleri

 Soğan Suyu – Elma Sirkesi Maskesi

Orta boy bir adet soğanı rendeleyiniz. Rendeleme sırasında bir miktar suyu çıkacaktır, bu suyu ayrı bir kâsenin içerisine koyunuz. Soğan suyunun içerisine yarım su bardağı elma sirkesi ekleyerek iyice karıştırınız. Pamuk yardımıyla hazırladığınız karışımı güneş lekesi bulunan bölgelere sürerek uygulayınız. Maske cildinizde yarım saat boyunca kalsın. Daha sonra su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Artık güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Soğan Suyu İle Doğal Saç Uzatma

 

Yoğurt – Karbonat Maskesi

Uygun büyüklükteki bir kase içerisine bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonat ekleyerek iyice karıştırın. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.

Göbek Eriten Mucize: Limonlu Yoğurt Kürü

 

Mısır Unu Ve Kil Maskesi

Uygun büyüklükteki bir kâse içerisine bir miktar kil, bir kaşık mısır unu ve bir miktar el kremini ekleyerek iyice karıştırınız. Son olarak karışıma bir çorba kaşığı su ekleyerek bir kez daha karıştırınız. Güneş lekesi bulunan kısımlara karışımı yedirerek sürün ve bir saat boyunca yüzünüzde bekletin. Son olarak yüzünüzü su ile temizleyerek durulayın.

 √Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız. - Şubat 2015 Sitemap

DMCA.com Protection Status