Gür ve Uzun Kirpikler İçin Neler Yapılmalıdır?

Gür ve uzun kirpikler, göz çevresinde bulunan yaşlanma belirtilerinin önüne geçer, gözlerinizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlar ve sizi dişi bir görünüm katar. Ayrıca gözlerinizi kir, toz ve döküntülerden korumaktadır. Ancak zamanla kirpikler incelir ve dökülmeler meydana gelir. Çeşitli kozmetik ürünler bu sorunun önüne geçmenizi sağlayacaktır. Ancak biz siz kadinneder.com okurlarına çok daha pratik ve ucuz olan vazelin ile kirpik bakımı konusunu anlatacağız.

√Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

Neredeyse her evde vazelin mevcuttur, uyumadan önce kirpiklerinize vazelin sürün ve etkili bir şekilde faydalanabilmek için bu işlemi bir ay süresince ve haftada üç dört sefer olarak yapın.

Bu yöntemin haricinde gür ve uzun kirpikler için yapabileceğiniz birkaç işlem daha bulunmaktadır.

Hint yağı etkili bir kirpik bakım ürünüdür. Küçük bir pamuk ile uyumadan önce kirpiklerinize sürün ve uyuyun. Sabah ilk işlem olarak kirpiklerinizi temizlemeyi unutmayın. Ayrıca temizleme işlemini yapmadan kesinlikle makyaj yapmayın.

Göz yapınıza uygun olanı bulursanız eğer, takma bir kirpikte işinizi görecektir.

Göz kapağınızın kirpik hattı üzerinden siyah göz kalemi ile geçerek, daha yoğun bir kirpik hattı ortaya çıkarabilirsiniz.

Ünlülerin de yoğun olarak kullandığı ipek kirpikler ile geçici bir süre için uzun ve hacimli kirpikler ortaya çıkarabilirsiniz.