Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı Mı?

Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

Hamilelikte cinsel ilişki konusu hanımlar arasında doktora sorulmaya çekinilen ve çoğunlukla başkalarından duyma bilgiler ile hareket edinilen bir durumdur. En doğru bilgiye ulaşmak için her zaman doktorunuza danışmak en uygun davranış olacaktır.

√Gebelikte (Hamilelik Döneminde) Göbek Fıtığı

Her anne adayının hamilelik döneminde çeşitli biyolojik, fiziksel ve ruhsal değişmeler meydana gelir. Bu değişimler sırasında cinler arzuda artma meydana gelebilir. Hanımlar bu değişiklik gözükürken baba adaylarında bu olay belirgin bir şekilde ortaya çıkmaz.

√Uzman Görüşleri İle Hamilelikte Diyet Yapma

Hamilelik döneminde anne adaylarında aşırı uyku, mide bulantısı, kusma ve her anne adayında olmasa bile eşlerinden soğuma ve tiksinme görülebilmektedir. İlk defa anne adayı olanların çekindiği bir konudur ancak geçici bir durum olduğunu unutmayın. İlerleyen dönemlerde annelik duyguları bu duygularınızı bastıracaktır.

√Hamilelik Sonrası Göbek Eritme

Asıl konumuza dönersek, gebelik döneminde cinsel ilişki bebeğe zarar vermez. Hamilelik döneminde cinsel ilişki bebeğin gelişimi için faydalı bir durumdur. Hamilelik zamanında cinsel ilişki sırasında salgılanan seratonin hormonu bebeğin ruhsal ve fiziksel gelişimi için yararlıdır.

Hamilelerin Oruç Tutması Sakıncalı mı?

Hamilelik döneminde cinsel ilişki sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır;

– Anne adayına yaklaşımlarda hassas olunmalıdır.

– Anne adayını zorlayacak ani ve ağır hareketlerden kaçınılmalıdır. Aşırı fiziksel konulardan uzak durmalıdırlar.

– Diğer önemli konu ise cinsel ilişki sırasında bebeğe baskı yapmamaya dikkat etmelidirler.