Her Evde Bulunması Gereken 16 Mükemmel Buluş

Mucitler ve tasarımcılar her yıl hayatımızı kolaylaştıracak onlarca faydalı araç üretmektedir. Yakın zamanda ortaya çıkan ve keşke benimde olsa diyebileceğiniz 16 ürünü sizler için derledik. Bu listeye mutlaka göz atmalısınız.

Haydi başlayalım.

 

Pratik Elektrik Fişi

pratik fiş

Hepimiz bazı zamanlarda fişlerle kavgalar yaşamışızdır ve acaba doğru fiş bu mu diye kablo takip etmişizdir. Hatta prizleri yerinden sökenler mutlaka vardır. İşte bu zarif ve güzel buluş sizi böyle sıkıntılardan kurtarmakta. Fişin ortasında bulunan delik prizden rahatça çıkmasını ve iç kısmında yanan ışık bir cihazın bu fişe takılı olduğunu göstermektedir. Buda yanlış fişi çekmenizi engellemektedir.

 

Sonradan Çamaşır Ekleyebileceğiniz Çamaşır Makinesi

çamaşır eklenen çamaşır makinesi

Makineye atmayı unuttuğunuz çamaşır sorununu bu makine ile aşabilirsiniz. Hatta birçok ev hanımı için yüzyılın buluşu sayılabilir. Makinenin çamaşır koyma kapağının üstüne eklenen küçük ilave kapı ile sonradan eklemek istediğiniz çamaşırları buradan ekleyebiliyorsunuz.

 

Kartvizit Ampul

kartvizit ampul

Karanlıkta çantanızda bir şey kaybettiğinizde yada küçük bir ışığa ihtiyaç duyduğunuzda bu buluş size yardımcı olacaktır. Kartı 90 derecelik bir açı ile dik konuma getirdiğiniz zaman çalışmaktadır. Cüzdanda da taşıyabileceğiniz bu pratik feneri her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

Soğan Tutacağı

soğan tutacağı

Soğanları bu pratik alet ile kolayca tutarak doğrayabilirsiniz. Mutfakta harikalar yaratan hanımlar için güzel bir buluş.

 

Sürekli Bir Şeyler Kaybedenler İçin Benzersiz Bir Alet

kaybolan eşya bulma

Tam ihtiyacınız olduğunda aradığınız bir eşyayı bulamazsınız ve bazen bu insanı çileden çıkarır. Hele bunu sıklıkla yaşıyorsanız Pixie isimli alet hayatınızı kurtaracaktır. Anahtarınıza, cüzdanınıza yada sürekli kaybettiğiniz bir eşyaya takın. Daha sonra akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz özel bir uygulama ile eşyalarınızı kolayca bulabilirsiniz.

 

Bisikletçiler İçin İşaret Projektörü

bisiklet sensörü

Bu orijinal fikir Azerbaycanlı bir tasarımcıya ait. Arkadan gelen sürücülerin bisiklet süreni fark etmelerine ve karanlıkta bisikletçinin daha görünür olmasını sağlamaktadır. Koltuğun arkasına yerleştirilen bir aparat ile sağlanır ve bisikletin hareketlerine göre otomatik olarak sinyal verir.

 

Ev Ve Araba İçin Limonlu Hava Nemlendiricisi

limonlu oda kokusu

Hem soğuk algınlığını engellemek hem de havayı temizlemek için güzel bir buluş. Ayrıca statik elektrik probleminden de kurtarmaktadır. Evinize ve arabanıza hoş bir hava katarak yorgunluğunuzu giderecektir.

 

Birbirinden Ayrı Aşıklar İçin Ortak Yastık

akıllı yastık

Bazen aynı yastığa baş koyamasanız da birlikte olmak istersiniz. İşte bu aşk yastıkları sizin yalnızlığınıza çare olacaktır. Geliştirilen bu yastık ile çiftlerden biri uyuduğu zaman diğer yastığa sinyal göndererek hafif bir ışık ile aydınlatır. Yastığa sıkıca sarılırsanız karşınızdakinin kalp atışlarını duyabilirsiniz.

 

Kapaklar İçin Kilit Sistemi

konserve kilidi

Eğer bir kavanozda sizden başka kimsenin yemesini istemediğiniz bir şey varsa bu kilit tam size göre. Şifreyi bilemeyen kimse kapağı açamayacak.

 

Köpekler İçin Pratik Duş Hortumu

köpek yıkama hortumu

Bir köpeğiniz var ve onu yıkamak zor oluyorsa bu pratik hortum ile bu işe kolayca yapabilirsiniz.

 

Sabahları Bir Fincan Kahve Yapan Saat

kahve yapan saat

Sabah taze yapılmış bir kahvenin kokusuyla uyanmak gerçekten hoş olur. Saati kurduğunuz vakitte sizin için taze bir kahve yapacaktır.

 

Kaşık Terazi

terazi kaşık

Mutfakta şaheser gibi yemekler yapanlar için her şeyi gramına göre ayarlamak önemlidir. Terazi kaşık ile 300 grama kadar hassas ölçümler yapabilirsiniz. Artık yemeğiniz fazla tuzlu yada az baharatlı olma şansı yok demektir.

 

Yatak Ayaklık Prizi

yatak ayağı prizi

Teknoloji çağında yaşarken bu teknolojik aletler yüzünden birazda prizlere bağımlı yaşamaya başladık. Yatak ayaklarına takacağınız bu ayaklıklar ile hem USB girişi hem de elektrik sorununu çözmüş olursunuz.

 

Klipsli Kaşık

klipsli kaşık

Acaba kaşık bardakta kaybolacak mı diye gerilimi hepimiz yaşamışızdır. Klipsli kaşık ile artık kaşıklarınız bardakların içinde kaybolmayacak.

 

Akıllı Telefon Klavyesi

akıllı telefon klavyesi

Aslında yeni bir ürün değil ama geliştirilmiş bir ürün. Fazlaca yaz yazmaya ihtiyacı olan biriyseniz bu klavye tam size göre. Daha hızlı ve pratik yazı yazmanızı sağlayacaktır. Aslında bu tam bana göreymiş. 🙂

 

Bir Tavada Beş Yemek

pratik tava

Özellikle sabah kahvaltılarını çeşitli seviyorsanız birkaç tavaya ihtiyacınız olur yada sıraya koyarsanız. Bu pratik tava ile aynı anda 5 farlı çeşit pişirme yapabilirsiniz.