• TARİH: 06.04.2020
Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Hindistan cevizi yağı her saç tipi için kullanılabilecek saç bakım ürünüdür.

Kıvırcık Saçlar İçin;

İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı 

Bir tatlı kaşığı bal

Bir adet muz

 

Tüm malzemeleri karıştırıcı yardımı ili iyice karıştırarak saçlarınıza tatbik ediniz. Daha sonra saçlarınızı streç film ile sarın. İki saat boyunca saçlarınız bu şekilde kalsın. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayınız.

Karışımda bulunan muz sayesinde kıvırcık saçlar birbirine girmez. Hindistan cevizi yağı saçlarınıza kuvvet ve parlaklık kazandırır. Ayrıca bal ise saçlarınızı nemlendirir.

 

 

Kuru Saçlar İçin; 

Bir adet avokado

İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Bir çay kaşığı biberiye yağı

 

Tüm malzemeleri karıştırıcı yardımı ili iyice karıştırarak saçlarınıza tatbik ediniz. Karışım saçlarınızda yaklaşık 45 dakika boyunca kalsın. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayınız.

 

Karışımda bulunan avakado saçlarınızı hem yumuşatır, hem de nemlendirir. Biberiye yağı ise saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

 

 

 

Kepekli Saçlar İçin; 

 

İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Bir çay kaşığı çay ağacı yağı

 

Her iki malzemeyi karıştırarak saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Karışım yaklaşık iki saat saçlarınızda beklesin. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayınız.
Karışımda bulunan çay ağacı yağı kepeğe tesir eder ve saçın aşırı yağlı olmasını engeller. Hindistan cevizi yağı ise kepekten dolayı kaşınan deriyi rahatlatır.

 

 

Boyalı Saçlar İçin;

Üç yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Kullanacağınız tek malzeme Hindistan cevizi yağıdır. Yağı saçlarınıza sürerek iki saat bekletin. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayınız.

 

Saçlarınızı yıkarken, saçlarınızı ıslatmadan önce bir defa şampuanlayın. Bu hindistan cevizi yağının saçınızdan daha kolay arınmasını sağlayacaktır.

Saçlarınıza Yapabileceğiniz Değişik Bakım Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama | Kadın Ne Der?: […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2019-03-16 04:07:39
Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz | Kadın Ne Der?: […] √Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama […]
2019-03-14 03:18:12
2018-08-30 09:45:00
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.