Hurma Diyeti İle Hızlı Zayıflayın

Hurma Diyeti ile sağlıklı ve hızlı bir biçimde zayıflayabilirsiniz. Hurma Diyetini yılın her vaktinde aralıklarla olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Hurma diyeti farklı isimlerle ve yöntemlerle denenebilir. Hurma su diyeti, hurma yoğurt diyeti yâda hurma orucu şeklinde uygulamaları mevcut. Bu yazımızda siz kadinneder.com okurları için tek bir diyet yerine bir kaç alternatifle birlikte yazacağız.

 

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

 

Hurma Yoğurt Diyeti ( Ender Saraç Hurma Diyeti )

            Hurma yoğurt diyeti bir haftalık zaman diliminde uygulanmalıdır. Tüm öğünlerde 7 tane hurma ve bir orta boy kâse yağsız yoğurt olacak şekilde bir günde toplam 21 tane hurma ve 3 orta boy kâse yoğurt tüketilmelidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tüketilecek hurmaların temiz ve kaliteli hurma olmasıdır. Diğer önemli bir nokta hurma yoğurt diyeti yaparken tüketeceğiniz hurmaları tok tutucu özelliğini daha fazla arttırmak için bir gece önce bir bıçakla yararak suya yatırın. Hurma ve yoğurtta insan vücudunun bir günlük ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin birçoğu bulunmaktadır. Hurma yoğurt diyeti yaparken bol su tüketmeyi unutmayın. Hurma diyeti ile bir haftada ( vücudunuzdaki yağ miktarına göre ) 5 ile 7 kilo zayıflamanız mümkündür.

 

Hurma Su Diyeti ( Hurma Orucu )

Eğer ki vücut yapınızdan dolayı hurma ve yoğurt diyeti yapamıyorsanız, öğlen yada akşam yemeklerinin yerine dilediğiniz bir zaman kadar sadece hurma ve su tüketebilirsiniz. Bu sebeple Hurma su diyeti esasında yarım bir diyet uygulamasıdır. Aynı biçimde 7 tane suda bekletilmiş hurma tüketip bol su içerek de yapabilirsiniz.

Hurma diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken hususlar; işlenmiş un ve unlu ürünleri, işlenmiş şeker, beyaz ekmek, tuz ve rafine et ürünleri benzeri gıdalardan mutlak suretle uzak durmanız gerekmektedir. Tam tahıllar küçük oranlarda tüketilebilir, tahıl yerine bakliyat ( nohut, mercimek, fasulye vs. ) tüketmek daha uygun olacaktır. Bol miktarda yeşil sebze, organik domates, balık, doğal kırmızı et ve tavuk eti, yoğurt, kefir benzeri besinler tüketilmeli, ceviz, fındık gibi kuru yemişler ürünler tüketilmelidir.

 

Hurma Diyeti Yapanların Yorumları

Hurma diyeti yapanlar, hurma diyetinin etkilerini ilk günlerde gördüklerini yazmışlardır. Bu diyeti uygularken bağırsak hareketleri hızlandığı, kabızlık, şişkinlik gibi sorunların büyük ölçüde azaldığı, rahatlayan karaciğerin tesiriyle cildin gençleştiği, ödemlerin ve şişliklerin yok olduğu ve vücudun hızlı bir şekilde yağ yaktığı belirtilmiştir.

Not: Hurma diyeti; sağlık problemi bulunanlar, şeker hastaları ve hamileler için önerilmemektedir.

 

Diğer Konularımız:

Elma Diyeti İle 1 Haftada 7 Kilo Verebilirsiniz

Yulaf Ezmesi Diyeti

Yağ Yakmak Ve Kilo Vermek İçin Tilya Kürü

Maydanoz Kürü İle Yağlardan Kurtulup Zayıflayın