Kaldirik Otu Faydaları

Kaldirik Otu Faydaları

Düzce’nin doğal şifa hazinesi pazar tezgahlarındaki yerini aldı. Kaldirik otu, Düzceliler tarafından fazlaca tüketilirken, sadece doğal olarak yetişmesi de alıcılarının sayısını oldukça artırıyor.

 

Baharın müjdeleyicisi olarak tanınan ve Düzce halkının severek yediği Kaldirik Otu pazarlardaki yerini aldı. Bölgenin yüksek kısımlarında yetişen Kaldirik Otu bürünüyle doğal olduğundan dolayı, Düzce halkının sofrasında çokça yeniliyor. Şifa deposu olan bu doğal bitkinin bilinen en çok faydaları ise; kansere karşı koruyucu etkisi olması, ateş düşürücü, idrar söktürücü, iltihap kurutucu tesirlerinin bulunmasıdır.

Düzce’de yüksek ve ormanlık kesimlerde yetişen Kaldirik otu doğal gıda maddesi olarak tüm pazarda satışı yapılırken, kaldirik otunu toplayıp satan ailelere de ev bütçelerine ek katkı sağlamalarına yarar sağlıyor. Pazar esnafı dağlardan topladıkları Kaldirik otunu pazara getirerek satıyorlar. Demet halinde toplanan kaldirik otunun fiyatı ise 2-3 TL arasında bulunuyor.

Mevsimi geldiği zaman pazarda Kaldirik otunun sürekli bulunduğunu belirten pazarcılar, Kaldiriğin tamamen doğal bir ortamda ve kendiliğinden yetiştiği için katkısız bir bitki olduğunu söyleyerek, baharın müjdeleyicisi olarak da tanınan bu bitkinin besin değerinin de oldukça yüksek olduğu için tercih edildiğini ifade ediyorlar.

Elma Suyu İle Bağırsak Temizleme
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama | Kadın Ne Der?: […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2019-03-16 04:07:39
Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz | Kadın Ne Der?: […] √Tarçınlı Su Diyeti İle Doğal Zayıflama […]
2019-03-14 03:18:12
2018-08-30 09:45:00
Bu sitede yer alan yazılar,görseller ve videolar bir hastalığın tanısı ve tedavisi için öneri niteliği taşımamaktadır. Yaşamış olduğunuz sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri ve şifalı bitkilerin kullanımı için doktorunuzdan tavsiye alınız.